Sony XA2 Plus Tanıtıldı - Özellikleri ve Fiyatı

Her ikisi de Ocak ayında duyurulmuş olan Xperia XA2 ve XA2 Ultra modellerinin ardına Sony bugün Xperia XA2 Plus modelini sessiz sedasız tanıttı. Sadece biraz değiştirilmiş bir XA2 modeli gibi görünen yeni Xperia XA2 Plus‘ın detayları haberimizin devamıda…

Belki de en büyük değişiklik Ultra modelinde görülen 6 inçlik çapı aynı tutan yeni bir 18:9 ekran panelidir. Bununla birlikte yeni görünüm oranına bağlı olarak XA2 Plus hem yükseklik hem de genişlikte bir düşüş sağlayarak daha kolay tutulabilen bir akıllı telefon oldu.

Sony XA2 Plus ayrıca önceki plastik arka paneli yeni bir alüminyum panelle değiştiren biraz daha kaliteli bir yapıya sahiptir. Tıpkı Ultra modeli gibi dairesel parmak izi tarayıcının hemen üzerinde konumlandırılmış olan 23 megapiksel çözünürlüğe sahip tek bir arka kamera bu modelde de bulunur. Ancak selfie kamera tarafında oldukça büyük bir düşüş yaşanmış gibi görünüyor. Sonuçta Xperia XA2 Ultra’da görülen çift selfie kamera kurulumu tek bir 8 megapiksel sensörle değiştirilmiş.

Bu dış detaylara bakılmaksızın iki cihazın arasındaki farklar iç kısma gelince neredeyse fark edilemez. İşlemciden yola çıkarsak Qualcomm’un Snapdragon 630 işlemcisi 4GB veya 6GB RAM’le birlikte cihaza güç sağlar. Ayrıca Sony bir microSD yuvası aracılığıyla daha da genişletilebilse de kullanıcının tercihine bağlı olarak 32 GB veya 64 GB dahili depolama seçeneği sunar. Son olarak Android 8.0 Oreo‘nun Quick Charge 3.0 desteğiyle tamamlanan 3580mAh pili yeni model bünyesinde barındırır.

Sony Xperia XA2 Plus Fiyatı

Şu an itibariyle Sony, Avrupa’da Ağustos ayında piyasaya Siyah, Gümüş, Altın ve Yeşil olarak sunacağı XA2 Plus modelinin henüz resmi fiyatlandırmasını doğrulamıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here