Sony Xperia 20 Ortaya Çıktı

Sony Xperia 20 modelinin render görselleri ortaya çıktı. Sony Xperia 20 nasıl bir tasarım kullanacak?

0
81
Sony Xperia 20

Akıllı telefon dünyasının en zor zamanlar geçiren markalarından biri olan Sony, kısa süre önce ülkemizden bile ayılmayı tercih etmişti. Markanın akıllı telefon satışlarında bir türlü yükselmemesi ve yeni modellerde sürekli satışların düşmesi, böyle bir karara imza atılmasını sağlamıştı.

Alınan bu karar bir yana, şu sıralar Sony’nin yeniden var olma çabası içerisine girdiğini ve yeni akıllı telefonlar tanıttığını görüyoruz. İşte bu modellerden birisi de Sony Xperia 20 akıllı telefonları olacak. Son olarak render görselleri ortaya çıkan Sony Xperia 20 akıllı telefonlarının özellikleri bir yana telefonların tasarımını gösteren yeni görseller yayınlandı.

Sony Xperia 20 Tasarımı Nasıl Olacak?

Render görselleri olduğu iddia edilen görsellere göre Sony Xperia 20 akıllı telefonları yenilenmiş tasarımla beraber gelecek. Telefonların çerçeveli modeller olarak geleceğini belirterek başlayalım. Bu modelde de üst ve alt kısımda geniş çerçeveler kullanılmaya devam etmiş durumda.

Çentikli ya da çerçevesiz ekran tasarımına yer veren akıllı telefon modellerinden çok, eski Sony tipi akıllı telefon modellerinin öne çıkacağı bir tasarım söz konusu. Telefonların ön kısımda sunacağı çerçeveli yapının, yanlarda hafif kavisli yapıyla desteklendiğini görmek mümkün olacak.

Bunun dışında arka kısma geçtiğimiz zaman ise çift arka kameranın öne çıktığını göreceğiz. Belki ön kısımda çok büyük değişiklik olmayacak ancak arka kısımda yer alan kamera yerleşiminde değişimler karşımıza çıkacak. Kamera kısmında yan yana sıralanmış olan çift kameranın özel bir kamera alanı içerisinde olduğunu ve bu alanın hafif dışa çıkık bir şekilde geleceğini görüyoruz.

Sony Xperia 20

Kamera alanının hemen üzerinde de geniş bir flaş ışığının kullanıldığı görülüyor. Sadece bu kısımda bile önemli bir değişiklik söz konusu olmayacak gibi duruyor. Kameranın hemen altında yer alacak olan Sony yazısının dışında, parmak izi sensörleri ya da cam kaplama için de herhangi bir detayın verilmediğini görüyoruz.

Sony Xperia 20 adıyla gelecek yeni modellerin teknik özellikleri içinse çok fazla detay ortaya çıkmış değil. Bunun için bir süre daha beklemek gerekiyor gibi gözüküyor. Tanıtımdan sonra detaylar netlik kazanacaktır.

Ama şu an için Sony Xperia 20 modelinin orta segment seriler olduğunu söylemek yanlış olmaz. Amiral gemisi bir akıllı telefon modelinden söz etmiyoruz. Zaten Sony tarafından yapılan açıklamalarda da daha çok uygun fiyatlı akıllı telefonlara yer verileceği belirtilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here