sony-xperia-e3

Akıllı telefon dünyasında giriş segmentinde yer alan Sony Xperia E3, NFC ve 4G teknolojisini bünyesinde barındırmaktadır. Tasarımsal olarak gayet başarılı olan cihaz, plastik bir kasadan meydana gelmektedir. 143 gram ağırlığına sahip olan cihazın arka kapağı açılmaktadır ancak pili değiştirilememektedir. 4.5 inç boyutunda olan cihaz, 480 x 854 piksel değerinde bir çözünürlüğe sahiptir. Ayrıca ekran IPS panele sahip bir ekrandır. 0.3 MP değerinde olan ön kamerası görüntülü görüşmeye imkan tanımaktadır. Arka kamerası ise LED flaş destekli 5 MP çözünürlüğündedir.

e3fullbleed

 

Sony Xperia E3‘de Snapdragon 400 işlemci kullanılmış olup 4 çekirdekli ve 1.2 GHz hızında bir performans sunmaktadır. 1 GB RAM ve 4 GB değerinde bir hafıza alanı ile kullanıcıya sunulan cihaz, microSD kart desteği de sunmaktadır. Android 4.4.2 işetim sistemi ile gelen Sony Xperia E3’ün hafıza alanı oldukça düşük bulunmuş olup giriş segmentinde olduğu için ideal bir telefon olduğunu söylemek mümkündür.

Sony Xperia E3, 2333 mAh değerinde bir bataryaya sahip olup segmentinde oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Giriş segmentinde kaliteli bir ürün arayanlar için gayet ideal olan bu cihaz kullanıcısına farklı renk seçenekleri ile gelmektedir. Sony Xperia E3’ün yanı sıra 1000 TL fiyatının altında farklı seçenekte telefonlarla kıyaslanabilir ve daha iyilerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu doğrultuda LG G2 gibi modeller Sony Xperia E3 yerine de tercih edilebilecek alternatiflerden bir tanesidir. Sony Xperia E3 için olumsuz olarak kamerada ki yetersiz performansı örnek gösterebiliriz. Daha iyisinin olabileceğini söylememiz mümkündür yani.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here