sony-xperia-t3 (1)

Xperia T3 satın alınabilecek bir telefon mu?

Sonynin bu yıl içerisinde satışa sunduğu telefonlardan bir tanesi olan akıllı telefon Sony Xperia T3 modelini sizler için tüm özellikleri ile bu yazımızda incelemesini yapıyoruz. Telefon hangi özelliklere sahip? satın alınabilecek bir telefon mu? verilen paranın karşılığını verecek özelliklerde mi? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

İlk olarak telefonun tasarımından biraz bahsedelim, 148 gram ağırlığa sahip yeni akıllı telefonlardan bir tanesi olan Xperia T3, 7 mm kalınlığa sahip. Bunun yanı sıra 150,7 x 77 boyutlarına sahip. Sony Xperia T3’ü satın almak istediğinizde, siyah, beyaz ve mor renk seçenekleri karşınıza çıkıyor. Piyasadaki telefonlara bakıldığında mora yakın bir renk tonunda akıllı telefonun bulunmadığını söyleyebiliriz.

sony-xperia-t3 (2)

Xperia T3 donanım özelliklerine gelecek olursak;

İlk olarak kamerayı ele alalım. 8 MP çözünürlüğe sahip (standartlaşan bir çözünürlük diyebiliriz) arka kamerası ile Xperia T3, 1080p, yani Full HD video kaydı yapabiliyor. Görüntü sabitleme özelliği, kırmızı göz engelleme, otomatik çekim modu, nesne takip etme gibi özellikleri kamerada yer alan bir kaç özellik diyebiliriz. Ön kısımda ise 1.1 MP çözünürlüğe sahip 720p video kaydı yapabilen bir ön kamera bulunmakta. Selfie (öz çekim) için çok mükemmel bir kamera diyemesek de standart kalitede resimler çekmek mümkün.

5.3 inç büyüklüğünde ekrana sahip Sony Xperia T3, 1280 x 720 piksel, yani HD çözünürlüğü ekranında sunuyor. Bunun yanı sıra Qualcomm‘un işlemcilerinden birini kullanan cihazın 4 çekirdekli işlemcisi 1.4 Ghz performans sunuyor. 2.500 mAh bataryası bulunan telefon 12 saat konuşma, 8 saat video izleme ve 688 saat bekleme süresi sunuyor. Bu batarya ile 63 saat aralıksız müzik dinlemek mümkün.

Sony Xperia T3, içerisinde 8 GB dahili hafıza ve 1 GB RAM, yani geçici bellek barındırıyor. İstenilirse hafıza miktarı 32 GB’a kadar microSD kart ile arttırılabiliyor. Şebeke bağlantısı olarak 2G ve 3G özellikleri bulunan akıllı telefon, ülkemizde yeni yeni hazırlıkları başlanan 4G‘yi de desteklemekte.

Gelelim fiyata, Sony, yeni akıllı telefonu için 1299 TL fiyat talep ediyor. Peki bu özelliklerde bir telefona bu kadar para verilir mi? Piyasanın en iyi telefonu diyemesek bile Sony Xperia T3 için bu fiyat uygun diyebiliriz. Gelişmeler için takipte kalınız.

xperia-t3-ozellik

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here