Sony’nin piyasaya sürmüş olduğu en önemli model cihazlardan biri olan Sony Xperia XA hakkında detaylı incelemeler yapıldı.

Sony’in en iddialı modellerinden biri olan Xperia XA, kısa süre önce Sony tarafından duyurulmuştu.  Türkiye pazarında yer alan model büyük ilgi görürken yeni cihaz hakkında bazı incelemeler yapıldı. İncelemeler sonucu cihazın ne kadar başarılı bir cihaz olduğu ortaya çıktı. Türkiye’de 1.250 TL etiket fiyatı ile satışa çıkan Xperia XA, orta derecede bir telefon olarak geliyor. 13MP kamerası gibi bir çok farklı özellik ile kullanıcılarını etkilemeyi başardı.

maxresdefault

Cihazın ekranı en çok dikkati çeken özellik oldu. Cihazda 2.5D şekilli hafif kavisli bir ekran bulunuyor. 5 inç boyutuna sahip ekran kolay bir kullanım amaçlıyor. Cihazda çerçeve olmadığından dolayı daha büyük bir ekran gösterimi sağlıyor.

Tasarım olarak ise ufak dokunuşlar ile şekil verilen cihaz tek elle kullanım kolaylığı sunuyor. 5 inç olmasına rağmen oldukça rahat kullanım sunan cihaz oldukça iyi donanımlara sahip ve performansıda memnun edici derecede diyebiliriz. Sony özellikle orta dereceye yönelik Xperia XA modeli ile orta derecenin üstünde bir performans sunuyor.

Sony açıkçası son zamanlarda sıkı bir çalışma altına girmiş gibi duruyor. Bu arada belirtelim kısa süre sonra Sony bir cihaz duyurabilir. Bu cihaz üst seviye bir cihaz olarak belirtildi. Bakalım yakında sızıntılar gelemeye başlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here