Sony tarafınca duyurulan yeni amiral gemi cihazı Sony Xperia XZ için incelemeler şimdiden başladı.

Sony’nin geçtiğimiz günlerde tanıtmış olduğu ve yeni amiral gemi cihazı olacak Sony Xperia XZ oldukça üstün özellikleri ile dikkatleri çekmeyi başardı. Xperia XZ oldukça güçlendirilmiş donanımlar ile daha iddialı bir cihaz olarak piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor.

Yumuşak Tasarıma Sahip

Sony Xperia XZ ile beraber daha yumuşak bir tasarımı tercih eden Sony daha keskin hatlar yerine yuvarlak ve oval bir tasarımı tercih etmiş. Telefonda kullanılmış olan malzemeler ile ve ufak tefek detaylar ile telefonun tek elde kullanımı oldukça güzel ve rahat diyebiliriz.

Full HD Ekran Destekli

Sony Xperia XZ Full HD ekranı destekliyor. İnç başına 424 piksellik bir görüntü kalitesini kullanıcılara sunuyor. Bunla beraber ekran 5.2 inç büyüklüğünde geliyor.

Kamerada Sony Kalitesi Konuşuyor

Sony Xperia XZ kamerası her zamanki gibi oldukça dikkat çekiyor. Telefonda bulunan 23 MP kamera gayet kulağa hoş geliyor. Hemde kamera lazerli ve odaklama özellikleri ile 23 MP normal bir kameraya göre daha iyi performans ve kalite sunmakta. Cihazın ön kamerası ise 13 MP kaliteye sahip. Buda oldukça iyi diyebiliriz.

Cihazın donanımı ise şu şekilde; 

  • SnapDragon 820
  • 3 GB RAM
  • 32 GB Depolama
  • 2.900 mAh Batarya

Ayrıca cihaz hızlı şarj özelliği ile gelecek. Bu özellik daha kısa sürede daha hızlı şarj demek. Aktif telefon kullanıcıları ve selfie kullanıcıları bu cihazı tercih edebilir.

Xperia XZ Fiyatı Ne Kadar?

Xperia XZ fiyatı ise ülkede vergiler dahil hesaplandığında 549 sterlin olarak görülüyor. Buda kur ile 2.141 TL ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here