Sony Xperia XZ3

Akıllı telefon piyasasında istediğini bir türlü alamadığı yönünde haberlerle gündeme gelmeye başlayan Sony, akıllı telefon pazarından çekilecek iddialarına inat yeni modeller üzerinde çalışmaya devam ediyor. Markanın bu modellerinden birisinin de bir sonraki amiral gemisi modeli olması beklenen Sony Xperia XZ3 akıllı telefonları olacağı söyleniyor.

Yeni akıllı telefon modellerinin amiral gemisi serisine dahil olacağı ve çok daha başarılı bir sistemle geleceği yönünde bilgiler var. Haliyle yeni telefonlar için ortaya çıkan hemen her detay merakla takip ediliyor. Bu detaylardan birisi de Sony Xperia XZ3 akıllı telefonlarının ekranı konusunda ortaya çıktı.

Sony Xperia XZ3 Ekranı Nasıl Olacak?

Daha önce ekran konusunda bazı özellikleri sızdırıldığını görmüştük. Ekran kısmında ortaya çıkan özellikler, çok daha iddialı bir akıllı telefon geleceğini göstermişti. Şimdi ise yeni akıllı telefon modelinin ekranları konusunda yeni bir kod bloğu ortaya çıktı.

Geliştiriciler tarafından tespit edilen kodlara göre Sony Xperia XZ3 ekranları konusunda çok önemli bilgiler var. Paylaşılan bilgilere göre yeni akıllı telefonların, 18:9 ekran en boy oranı sunacak. Bu ekran en boy oranı, amiral gemisi modellerinde çok sık görmeye başladığımız detaylar arasında. Sony Xperia XZ3 modelinin de bunu devam ettirmesi bekleniyor.

Sony Xperia XZ3

Ekran boyutu kısmında ise 5.99 inçlik bir panel sunulacağı iddiası var. OLED teknolojisi kullanılacağından söz edilen ekranların, 2160 X 1080 piksel çözünürlük değerinde olacağı da yine gelen bilgiler arasında. Sony Xperia XZ3 modelinin Plus serisi olarak gelecek bir modelin olup olduğunu bilmiyoruz. Ancak Plus modeli gelecek olursa yeni akıllı telefonların 4K çözünürlük değerine kadar çıkabileceği konusunda da bilgiler var.

Fakat ana model olarak öne çıkan Sony Xperia XZ3 akıllı telefonlarının ekranları için bahsedilen bu değerler de oldukça tatmin edici gibi gözüküyor. Snapdragon 845 işlemcileri, Android 9 Pie işletim sistemi gibi artılarıyla beraber yeni modelin tanıtımı ise IFA etkinliğinde yapılacak. Tanıtım sonrasında bu model hakkında çok daha fazla bilgi paylaşacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here