Yeni akılı telefon konseptine uygun modeller geliştirmek için çalışmalar yapan Sony, Xperia modellerinde uzun süredir kullandığı tasarımı sonunda değiştirme kararı almış ve yeni amiral gemisi modellerini de yeni tasarımlarıyla beraber sunmuştu. Xperia modellerinde uzun süredir kullandığı tek tasarımı yenileyen markanın, yeni tasarımı da yeterli bulunmamış ve markanın yeniden değişiklikler yapması gerektiği görüşü de ortaya çıkmıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından ise beklenen değişikliklerin Sony Xperia XZ3 modellerinde yaşanması bekleniyordu. Ancak Sony Xperia XZ3 için yayınlanan ilk görseller pek isteneni vermeyecek gibi gözüküyor.

Sony Xperia XZ3 Tasarımı Nasıl Olacak?

Sony Xperia XZ3 akıllı telefon tasarımını ortaya koyan ve bu modellere ait olduğu iddia edilen görsellere göre Sony, yine tasarım değişikliğine gitmeyecek. Yeni akıllı telefonların kullandığı yeni tasarımı kullanacağı görülen markanın, bu seride çift kameraya yer vermesi bekleniyor. Çift kamera kısmında ise yine alışılmış bir tasarım kullanılmayacak.

Sony Xperia XZ3

Bunun yerine tıpkı son modellerde olduğu gibi yine kameraların aşağıya doğru konumlandırıldığını ve arka kapağın orta kısmına yerleştirildiğini göreceğiz. Kameranın hemen altına ise yine parmak izi sensörlerinin kullanıldığı bir alan gözüküyor. Yeni akıllı telefonların kamera ve parmak izi yerleşiminin mevcut tasarımla benzer olması kullanıcıların tepkilerine neden olmuş olsa da ekran kısmında çerçeve bölümlerinin biraz daha inceltildiğini de ekleyelim.

Sony Xperia XZ3

Ancak tabii ki istenen seviyede bir incelik yine söz konusu değil. Yeni akıllı telefonların tasarımları mevcut serilerle hemen hemen aynı gözüküyor ve Sony bu konuda eleştirilere maruz kalacak gibi gözüküyor. Ancak telefonların içerisinde kullanılacak olan sistem hakkında bir detay bulunmuyor. Muhtemelen son seri işlemciler ve 4K ekran çözünürlüğünü göreceğimiz bir paket kesinlikle olacaktır. Fakat tasarım kısmında istenen yine verilemeyecek gibi duruyor. Detaylar gelmeye devam ettikçe paylaşımlara devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here