Akıllı telefonları ilk çıktığı dönemlerde çok sevilen Sony, çok uzun süre aynı tasarımları kullanmasıyla beraber bir süre sonra kullanıcıları sıkmaya başladı. Markanın bir türlü istenen değişiklikleri yapmaması, satışlarında da düşüş yaşamasına neden olmaya başlamıştı. Geçtiğimiz yıl ise bu karar değişti ve sonunda Sony, yeni bir tasarıma geçti. Tabii ki buna yeni tasarım denirse. Yine çerçeveleri oldukça geniş bir telefon kullanan markanın, şimdi ise kullanıcıları memnun etmek üzerine yeni bir amiral gemisi modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Yeni amiral gemisi modeli olması beklenen Sony Xperia XZ3 akıllı telefonları için detaylar ise gelmeye başladı.

Sony Xperia XZ3 4 Kamera ile Gelecek

Son olarak telefonların kamera sistemi konusunda bilgileri var. Markaya oldukça yakın olduğu iddia edilen analistler tarafından gelen bilgilere göre Sony Xperia XZ3 akıllı telefonları için çoktan hazırlık başladı. Üstelik bu kez telefonların kamera kısmında fark yarattığını görmek mümkün olacak. Arka kısımda ortalanmış olan çift kamera kullanacağı iddia edilen telefonların, ön kısımda da özel bir tasarımla beraber çift kamera kullanacağı iddiası var.

Özellikle kameranın ekran yerleşimini değiştireceğini söyleyen analistler bile var. Sensörler kısmında ise mevcut serilere göre çok daha başarılı sensörlerin kullanılacağı söyleniyor. Fakat belirttiğimiz gibi henüz bunlar kesin bilgiler değil. Telefonların teknik özelliklerinden söz edecek olursak, Snapdragon 845 modeli işlemcilerle başlamak gerekiyor. Yeni amiral gemisi olacak olan telefonun işlemciyle beraber 5 GB RAM bellek sunması da beklentiler arasında.

Sony Xperia XZ3

Bunun dışında 5.9 inç bir ekran ve 2880 X 1440 çözünürlük değeri göreceğiz. Muhtemelen 18:9 en boy oranıyla gelecek olan ekranın, bu kez tasarımı değiştirilecek. Özellikler bir yana, aslında telefonların tasarımını merakla beklediğimizi söylemek yanlış olmayacaktır.

Şimdilik gelen bilgiler 4 kamera yerleşiminin tasarımda çok büyük değişikliklere neden olacağı yönünde. Bakalım Sony Xperia XZ3 bu kez istenen tasarım değişikliğini ne kadar yansıtacak? Telefonun IFA 2018 kapsamında tanıtılmasını beklediğimizi de ekleyelim. Tanıtımdan sonra detaylı incelemelere yer vereceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here