Ana Sayfa İpucu Sony Xperia Z1 Hard Reset Nasıl Atılır?

Sony Xperia Z1 Hard Reset Nasıl Atılır?

-

Basit yöntemlerimizi kullanarak hard reset veya Sony Xperia Z1‘i formatlamayı öğrenin. “Honami” kod adlı Sony Xperia Z1, Sony tarafından üretilen üst düzey bir Android akıllı telefon. 20.7 megapiksel bir kamerayla suya ve toza dayanıklıdır ve Android 4.2 (Jelly Bean) işletim sistemi ile birlikte çalışır.

Hard reset, biçimlendirmek, diğer bir deyişle telefon belleğindeki tüm verileri silmek anlamına gelir. Birçok mobil tamir teknisyeni model kilidini açmayı bilmiyor. Anahtar kombinasyonları ile hard reset yaparak, model telefon kilidini Android telefonlarda kolayca açabilirsiniz. Cep telefonu da orijinal fabrika ayarlarına dönecektir.

Aynı zamanda, hard reset alternatif sıfırlama olarak da adlandırılır. Xperia Z1 cihazınızın hard reset yöntemlerini burada gösteriyoruz.

İlk önce, telefonunuzun yeniden başlatılması için telefonunuza restart yapmanız gerekir. Kapanana kadar güç düğmesine basmanız ve ardından yeniden başlatmanız yeterlidir. Arıza giderilirse, bir hard reset gerçekleştirmenize gerek yoktur.

Sony Xperia Z1’de hard reset yapmanın 3 yöntemi var

1. Fiziksel düğme ile sabit-Sıfırla:

Sony Xperia Z1 hard reset-1

Sony Xperia Z1‘i özel bir fiziksel düğme ile biçimlendirebilirsiniz. Hafıza kartını çıkarmanız ve SD kart yuvasının yanında küçük kırmızı renkli bir düğme bulabilirsiniz. Bu düğmeyi 3 ila 10 saniye basılı tutun. Telefon şimdi kapanacaktır. Tekrar açmak için güç düğmesine basın.

2. Ayarlardan sıfırlama

Bu en basit ve en kolay yöntemdir ve menüye erişebilir ve ayarları değiştirebilirsiniz.

 • Menüdeki ayarlar seçeneğini arayın.
 • Şimdi ‘Yedekleme ve Geri Yükleme’yi seçin
 • Şimdi ‘Fabrika Verilerini Sıfırla’ seçeneğini seçin.
 • Şimdi ‘Telefonu Sıfırla’ seçeneğini seçin.
 • Şimdi ‘Herşeyi Sil’ üzerine dokunun.

İşlem biraz zaman alacak ve mobil cihaz yeniden başlatılacak. Sonra tekrar başlatılacaktır.

3. Tuş kombinasyonları ile hard reset atma:

ilk 2 seçeneği bi şekilde yapamadıysanız bu seçeneği deneyebilirsiniz.

Sony Xperia Z1 hard reset-2

1. Telefonu kapatın

2. Aynı anda açma kapatma ve ses açma düğmesine basın ve android logosunu görene kadar basılı tutun.

3. Bir seçenek göreceksiniz – Verileri sil / Fabrika ayarlarına sıfırlama. Ses kısma düğmesiyle bu seçeneğe gidin. Bu düğmeyi güç düğmesiyle seçin.

4. Şimdi opsiyona gelin – tüm kullanıcı verilerini ses kısma seçeneğiyle silin ve güç düğmesi ile seçin.

5. Cihaz şimdi biçimlendirilecektir. Bundan sonra, güç düğmesine basarak seçeneği – yeniden başlatma sistemini şimdi seçin.

Fabrika verilerine sıfırlama işlemini ancak tüm verileriniz dahil olmak üzere aşağıda belirtilen tüm öğeleri kaldıracağından kesinlikle gerekli olması halinde gerçekleştirin

 • Google hesabı
 • İndirilen uygulamalar ve verileri.
 • Uygulama ayarları
 • Rehber, mesajlar, müzik, resim, video vb.

Hard reset yaptıktan sonra sorununuz veya arıza hala çözülmediyse, cep telefonunuzu güncellemeniz gerekecektir.

Not:

1. Sert sıfırlama tüm verileri siler, bu nedenle harici bir cihaza hard reset yapmadan önce mümkünse tüm verilerinizi yedekleyin.

2. Telefonunuzun pilinin prosedüre son vermemesi için yeterince şarj edilmesi, yani en az 10-15 dakika dayanabilmesi önemlidir.

Yukarıdaki yöntemlerden herhangi biri çalışmıyorsa lütfen bize bildirin. Yukarıdaki prosedür sorununuzu çözüp çözemediğinizi bize bildirin veya aşağıdaki yorum bölümünde belirtin.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

4 YORUMLAR

 1. mrb benim tlf da depolamanın parolasını çözmek için parola yazın diyo ama ben ne yaptıysam olmadı açılmadı bana ne önerirsiniz? teşekürler.

 2. Merhaba benim telim z1 sifreyi unuttum ve turuncu tuş kırık ses acma ve baslatma tusuna basılı tuttugumda telefon tepki vermiyor ne yapabilirim sizce
  Teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 2020

Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları, web sitelerinin daha da sinir bozucu hale gelmesine neden oldu. Sadece Türkiye değil, birçok ülke internete kısıtlamalar getirerek, erişimi...

Sistemi Yormayan En İyi BlueStacks Alternatifleri

En iyi Bluestacks alternatifleri nelerdir? BlueStacks'in sisteminizi çok yorduğunu düşünüyorsanız, sistem yormayan alternatif emülatörleri denemek isteyebilirsiniz. BlueStacks, kullanıcıların bilgisayarlarında Android uygulamalarını çalıştırmalarına...

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...

Pop!_OS 20.10 Yayınladı İşte Getirdiği Yenilikler ve Kurulumu

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla güncellemesinin yayınlanmasından günler sonra, Pop! _OS 20.10 Linux dağıtım sistemi duyuruldu.Ubuntu 20.10 tabanı...

En İyi Oyun Laptopları 2020

Bilgisayar oyunlarının bir fenomen olduğu bu devirde, her türlü oyunu kaldırabilecek bir bilgisayar mı bakınıyorsunuz ? O halde yazımızı okumadan geçmemenizi tavsiye...