Amiral gemi modellerinin güncellemelerini yapmak isteyen Sony, Xperia Z2 ve Z3 için Android 6.0 Marshmallow çalışmalarına test süreci ile devam ediyor.

Android 6.0 Marshmallow için güncelleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Sony, Xperia Z5 serisi için güncellemeyi Türkiye’nin de dahil olduğu birçok ülkede kullanıcılarına sunmuştu.

sony güncelleme 1

Kısa süre önce de Xperia Z3+ modeline güncellemeyi sunan firma, artık Xperia Z3, Xperia Z3 Compact ve Xperia Z2 modelleri için de güncellemelerini yoğunlaştırıyor. Henüz kısıtlı bölgelerde aktif olan Xperia Beta Programı ile, kullanıcılar şuan Android 6.0.1 Beta’yı telefonlarına indirebilme imkanına sahipler. Ancak Türkiye için bir hareket henüz yok. Ama kısa biz sürede geleceği kesin.

İncelemek için yayımlanan ancak günlük kullanım için tavsiye edilmeyen test yazılımı, geçtiğimiz günlerde Xperia Z5’e gelen güncellemede gördüğümüz yeni kamera yazılımı ve hızlandırılmış kullanıcı arayüzü ile geliyor.

sony güncelleme 2

Yeni kamera yazılımı sayesinde iOS cihazlarda uzunca süredir kullanılan, parmak hareketleri ile modlar arasında geçiş imkanı bu güncelleme ile android için de tanımlanmış.

Kısaca, beta yazılımını incelediğimizde Xperia Z2 ve Z3, güncelleme sonrasında çok daha iyi bir kullanıcı arayüzünün yanında performas olarak da katkı sağlayacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here