Ana Sayfa Akıllı Telefon Sony Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Sony Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Sony Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon modeli için ilk görseller ortaya çıktı. Patent görselleri paylaşılan telefonları ne zaman çıkış yapacak?

-

Akıllı telefonlar için çok parlak bir grafik çizemeyen Sony, geçtiğimiz günlerde ülkemizden de çekilmişti. Markanın akıllı telefon sektöründe istediği gelirleri bir türlü elde edememesine karşın, markanın bu konuda çalışmaları ise son bulmadı. Bu kez Sony Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon modeli üzerinde çalışmalar başladı.

Yeni akıllı telefonların patent görsellerinin paylaşılmasıyla beraber ortaya çıkan detaylar, farklı bir modelle karşı karşıya kalacağımızı gösteriyor. Buna göre Sony Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon hazırlıklarına başladı ve yeni modelle beraber önemli sistem değişiklikleri sunacak.

Sony Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon Neler Sunacak?

Paylaşılan patent görsellerine göre Sony, katlanabilir akıllı telefon sektörüne yeni bir yorum getirecek. Telefonların katlanabilir olduğunu göreceğiz ancak tamamen ortadan katlanan bir model görmek mümkün olmayacak. Bunun yerine yuvarlanabilir bir akıllı telefon sunulduğunu görmek mümkün olacak.

Ekran rulo şeklinde sarılabilecek. Ekranın açılıp sonrasında ise sarılması için tam olarak nasıl bir sistem kullanılacağı ise net değil. Bunun için özel olarak sunulan bir elektrik sisteminin olup olmayacağını bilemiyoruz. Manuel olarak sarılan ekranlarda sunulabilir.

Fakat beklenti elektrikli ya da benzeri bir şekilde katlanabilir bir akıllı telefon sistemi sunulması. Bu alanda eskisi kadar iddiası kalmayan Sony’nin söz konusu akıllı telefonlarla beraber sektörde yeniden söz sahibi olmaya çalışacağı kesin.

Sony Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon

Tasarım konusunda uzun süredir beklentileri karşılayamayan ve artık satışları iyice düşen markanın, Sony Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon modeli için tanıtımı ne zaman yapacağı konusunda da herhangi bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen bu modelin de amiral gemisi akıllı telefon modellerinden biri olduğunu göreceğiz.

Amiral gemisi akıllı telefon modellerinde yer alan özelliklerle dikkat çekmesini beklediğimiz telefonun, özellikle kamera konusunda fark yaratması beklentisi de var. Tabii ki kamera kısmında ve teknik özellikler kısmında tam olarak nasıl bir seri sunulacağını şu an için bilmek oldukça zor.

Şimdilik sadece patent görsellerini görebiliyoruz. Tabii ki bu modelin diğer modellerde olduğu gibi ülkemizde satılmayacağını da ekleyelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nokia 9.2 PureView Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Nokia 9.2 PureView, tanıtım tarihi için bir türlü kesin bir tarih verilmedi. Nokia 9 akıllı telefonlarının tanıtımı çok uzun bir süre gecikmelerle...

iPhone 11 Pro Max’ın Ön Kamerası DxOMark’ta Görüntülendi!

DXOMARK “akıllı telefonları, lensleri ve kameraları bilimsel olarak değerlendiren bağımsız bir ölçüttür”. Ancak, puanlarının doğruluğu hakkında bazı şikayetler olmuştur. Bununla birlikte, DxOMark...

Yeni Samsung Galaxy S20 Ultra Kamerasına Dair Yeni Bir Detay Ortaya Çıktı!

Geçmişte, Samsung Galaxy S serisi amiral gemileri, en yeni Snapdragon üst düzey mobil platformları ilk elde edenlerdi. Şimdilik her şey değişti. Xiaomi...

Microsoft Windows Sıfır Gün Hata Düzeltmesi’nden sonra Çalışmayı Durduruyor!

Microsoft, Windows PC işletim sisteminde Internet Explorer'ı etkileyen sıfır günlük bir hata için bir hata düzeltmesi yayınladı. Ancak, düzeltme, işletim sistemiyle ilgili...

Facebook, Popüler Sosyal Mesajlaşma Platformu WhatsApp’ı Savundu!

Facebook, popüler sosyal mesajlaşma platformu WhatsApp'ı savundu ve bir iPhone'un saldırıya uğraması için suçu Apple'a doğru kaydırdı. Saldırıya uğramış bir iPhone'un haberlerde...