Sony twitterın hesapları kaptması konusunu bildirdi
Sony, Twittera uyarıda bulundu

Teknoloji firmaları arasında görülen hararetli tartışmalar; Sony’nin hacklenmesiyle hız kazanmıştı. Daha sonraki hallerde bir suçlu arama haline düşen Sony firması, kaybettiği paraların sorumlusunu arıyor.

Sony’den Twitter’a Uyarı Geldi

Sony, son olarak Twitter’a göndermeler yaparak, sosyal medya sitesini yaylım ateşine tuttu. Hacklenen bazı yapımların Twitter hesaplarında paylaşılması üzerine, bu profillerin kapatılmaması halinde Twitter’ı mahkemeye vereceğini belirtti.
Geçtiğimiz ay saldırıya uğrayan; gizli dökümanları, şirket içi yazışmaları ve bazı materyalleri kaybederek, kamuoyuyla paylaşılmasına engel olamamıştı. İnternete sızdırılan bu bilgiler üzerine Sony Pictures, Twitter’ı mahkemeye vermekle tehdit etti. Siber saldırı sonucunda çalınan materyallerin Twitter’da paylaşılması üzerine bu işin sorumlularını arayan Sony Pictures, Twitter’dan destek isteyerek, bu sosyal medya hesaplarının kullanımına son verilmesini istedi. Sony Pictures’a ait çalıntı unsurların söz konusu olan paylaşımlardan doğacak zararlarda; hesapları kapatmaması halinde Twitter’ı sorumlu tutacağını gönderdiği yazıda beyan etti.
Geçtiğimiz haftalarda hacklenen Sony şirketinin sızdırılan bilgileri arasında James Bond’un son filminin senaryosu da bulunuyor. Bu senaryonun yayılmasının önüne geçmek isteyen şirket yöneticileri, tüm paylaşım sitelerine James Bond’un yeni senaryosunu paylaşmanın suç olduğuna dair bir konu içeren yazı yollamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here