Ana SayfaTeknoloji HaberleriSörfçüye Köpekbalığı Saldırısı!

Sörfçüye Köpekbalığı Saldırısı!

-

Gelip geçici gezegen olarak adlandırdığımız dünya da eğelenebilmek için pek çok aktivite mevcut. Özelliklerle denize kıyısı olan bölümlerde sörf sporu oldukça beğenilen ve yapılan bir aktivitedir. Ancak bugün yapılan bir yarışmada sörfçü az daha köpekbalığına yem oluyordu.

Sörf yapmak denizde tahta üzerinde keyfili dakikalar geçirmek gerçekten eğlenceli bir aktivitedir. Çünkü altınızda denizin mavilikleri, tahta üzerinde denizdeki dalgalarla yükselmek, dalganın altından geçmek, elinizi içine sokmak bunları hayal bile ettiğinizde ne kadar zevkli olduğunu biliyorsunuz. Ancak akıntı ve dalga ile beraber gelen denizdeki canlılarda sizin peşinize koşabiliyor. Deniz balıkları her ne kadar size zarar vermese de denizdeki akıntıyla size yaklaşan bir deniz yılanı, ya da denizde yaşayan ve öldürücü dişleri olan köpek balıklarıda bunlardan bazıları ve tahlikeli olanlarıdır.

Bugün tamda dediğimiz korkutucu olay gerçekleşti. Güney Afrikada bir felsefe haline gelen sörf turnuvası eskiden olduğu gibi yine yapıldı ve J-Bay Açık Sörf Yarışmasında korku dolu dakikalar canlı canlı izleyicilerle buluştu. Birçok sörfcü bu yarışmada boy gösterdi. Kimi yarışmadan galip ayrıldı, kimi düştü, kimi pek başarılı olamadı ancak öyle bir dakika geldiki o zamanları bizde dahil tüm seyircilerimizin olayı korku dolu bakışlar ve çağırıklarla geçirdiğini tahmin ediyoruz.

elektrikli sörf tahtası

World Surf League görüntülediği açık sörf yarışmasında denizdeki dalgalarla mücadele eden sörfcümüz olayla hiçbir alakası ve bilgisi yokken bir köpekbalığı ona doğru yaklaşıyor. Kameralar o dakikada köpekbalığına zoom yaptı ve canlı canlı görüntüleri bizlerde izledik. Köpekbalığı sürati ile sörfcüye yaklaşmaya ve ona ısırmaya doğru yaklaşmaya devam etti. Ancak sörfcümüzün şansı varmış ki köpek balığımız sadece sörfcüyü tahtasından düşürmekle kaldı fakat yinede bir şans söz konusu çünkü sörfcü suya düştüğünüde köpekbalığı onu orada parçalayabilirdi.

Olayı gören ekipler hemen köpekbalığına müdahale için jet ski lerle olay mahline yaklaştılar ancak o zamana kadar olanlar olmuştu. Olayları yaşayan fanning şu açıklamaları yaptı; Birden geriye zıpladım. Sörf tahtama doğru geliyordu, ben ise sadece tekme atıyor ve bağırıyordum. Sadece yüzgecini görebildim ve sırtını yumrukladım sözlerini aktardı.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here