Sınavlarda Google

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile kullanıcılara yeni ürünler, yeni özellikler sunmaktadır. Büyük ev teknoloji firmalarının sunduğu yenilikler, gelişmeler kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırma ve bir tık daha ileriye taşımakta. Amerikalı teknoloji şirketi olan dev firma Google, yine oldukça konuşulacak bir yenilik ile kullanıcının karşısına çıkmaya hazırlanmaktadır. Klavyelerde yer almakta olan Space tuşu yerine trackpad getirecek olan Google, çoğu kişinin günlük hayatta sık sık kullandığı ‘Space’ tuşu hakkında böyle bir yol izlemesi şaşırtıcı olduğunu söylemeliyiz.

Space tuşunu tarihe karıştıracak olan Google, laptopların boyutlarını küçültmek için klavyede büyük yer kaplayan Space tuşuna bu sebeple göz dikti. Patentini almış olduğu fikrini Space tuşunu kaldırarak uygulayacak olan yani space tuşunun yerine fare kullanımında kullanılmakta olan trackpad’i ekleyecek olan Google, bu adımı atarak alan tasarrufunu gerçekleştirecektir.

Google’ın böyle bir adım ile laptop boyutlarını küçültmeyi hedeflemesine kullanıcıların nasıl bir tepki vereceği merak edilirken, birçok kullanıcının alışmış olduğu space tuşunun ortadan kalkması beraberinde ne gibi olumlu veya olumsuz durumları getirir bilinmemektedir. Trackpad’in üst kısmını bir çizgiyle ayıracak olan Google, trackpad’in altında yer alan sensörler ile kullanıcının boşluk tuşunumu yoksa fare imlecinimi kullanmak istediğini kolaylıkla algılayabilecek. Trackpad alanında yapılacak tek vuruşlar boşluk tuşunu algılarken, tıklama ve diğer hareketler fare görevini görecektir. Google’ın bu yeniliği ne zaman devreye sokacağı ise bilinmemektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.