Spotifyın Beyaz Teması Geldi!

Dünya’nın en çok kullanılan müzik dinleme servisi Spotify, diğer müzik uygulamaları ile özel olarak anlaşan sanatçıları cezalandırmaktan geri durmuyor. Detaylar haberimizde.

İsveç merkezli Spotify, Apple Music ve Tidal gibi servislerin aktif olmasıyla güçlü bir rekabetin içinde kendisini buldu. Birçok servisin var olmasına rağmen en popüler konumda kalmayı başaran Spotify, yeni bir gelişme gündemde.

İddialara göre Spotify, bazı sanatçıları arama sonuçlarında göstermeyerek cezalandırıyor. Bunun nedeniyse Tidal ve Apple Music. Bu servislerle gizli anlaşma yapan sanatçıları hedef alan bu gizleme, bir cezaya dönüşüyor. Eğer sanatçı Apple Music veya Tidal ile herhangi bir özel anlaşma yapmışsa ceza olarak Spotify arama sonuçlarından kaldırılıyor.

Spotify_Apple_music

Müzik dünyası için son derece önemli görülen bu ceza hakkında Spotify tarafından net bir açıklama yapılmadı. Bloomberg’in aktarmış olduğu sistemin henüz resmi bir geçerliliği olmadığını söyleyelim. Ancak güvenilir bir kaynak olduğundan habere kesin gözüyle bakılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here