Ana SayfaAndroid HaberleriStamina Mod Nedir? Ne İşe Yarar?

Stamina Mod Nedir? Ne İşe Yarar?

-

Akıllı telefonların batarya ömrü konusunda yaşanan sıkıntılar hepimizin malumudur. Hepimiz artık telefonun özelliklerinden çok, bataryasının bir tam dolumla kaç saati çıkarabileceği üzerine tartışmalar yapıyor, bu süreyi uzatmaya yönelik çeşitli uygulamalara yöneliyoruz. Bu yüzden telefon üreticileri bu konuyla ilgili olarak oldukça hummalı bir çalışma içindeler.
Bu yazımızda ise size Sony’nin Xperia modeli telefonları için geliştirdiği Stamina Mod’u tanıtmak istiyoruz. Başka uygulama yazarlarının farklı adlarla, benzer prensiplerle geliştirdiği bir uygulama olsa da Stamina, sadece Xperia’lar için yazıldığından ötürü daha özel bir konuma sahip diyebiliriz.

Ekran açıldığı zaman ise çalışır durumda olan uygulamaların hemen hepsi tekrardan aktif hale gelerek işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilmenizi sağlamakta. Bunun dışında Stamina modunun, bataryanın hangi doluluk yüzdesinde devreye girebileceğini de ayarlar bölümünden değiştirebiliyorsunuz. Sürekli aktif halde olması için ise bunu %100’de tutmanız yeterli olacaktır.

Stamina Mod, Ayarlar bölümünden etkinleştirildiği takdirde istisnai olarak ayarlayabileceğiniz programlar haricinde, telefonun batarya ömrünü olumsuz etkileyebilecek bütün uygulamaları telefonun ekranı kapatıldığı andan itibaren askıya alıyor. Buna Wi-Fi, 3G, Bluetooth, GPS gibi özellikler ve arkaplanda çalışan programlar da dahil edilmiş.

Wk08-G-4-STAMINAv1

Görüldüğü gibi Stamina Mod, Sony’nin batarya ömrü şikayetlerine çare olarak ürettiği, faydalı uygulamalardan birisi. Bunun bu şekilde yazılmış olması ve alternatifi olan programların Stamina kadar düzgün bir şekilde çalışmıyor oluşu, Xperia serisi telefonlarının tercih sebebi olmasında da önemli bir etken.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here