Geçtimiz yıl konuşulan en önemli konulardan biri en ünlü markaların “amiral gemisi” diye adlandırılan telefon modellerinin artık suya dayanıklı hale geçeceğidir.

İlk başta Sony Xperia Z1 modeli ile su geçirmez ve aynı zamanda toza dayanıklı akıllı telefon modelini üretmişti. Daha sonra bu segmente Samsung’un galaxy S5 modeli de dahil oldu ve geçtiğimiz ay satışa çıkan bu model, karşımıza suya ve toza dayanıklı olarak geldi. Yakınlarda duyurulması beklenen diğer bir amiral gemi modeli LG G3’ün de suya ve toza dayanıklı olarak çıkması çok yüksek ihtimal olarak görülüyor.

apple-iphone-6-su-gecirmez-kasa

Geçtiğimiz yıl ki söylenti bütün büyük markaların suya-toza dayanıklı olarak telefon üretecekleri haberi git gide doğrulanıyor. En son söylenti ise bu yıl eylül ayında çıkması planlanan Iphone 6 modeli için suya-toza dayanıklı olabileceği iddiası yer alıyor. Tayvanlı bir web sitesi kavisli olarak öngördüğü Iphone 6 modeli için aşağıda da görebileceğiniz görselleri kullanıcılara sundu. Touch ID (Parmak izi okuyucu) sensörünün etrafını altın halkı ile çevirili olduğunu gördüğümüz görsellerde aynı zamanda suya dayanıklılık olabileceği de görsellerle anlatılmış. Daha önce paylaştığımız Iphone 6’ya dair görüntülerde de aynı tasarım ve ekran görselleri ile karşılaşmıştık. Sızıntılarına oldukça önem verilen  Sonny Dickson’da kısa süre önce Touch ID’nin etrafının altın renginde halka ile çevrili olduğunu söylemişti. Şimdi sizi bu doğru olma ihtimali yüksek tasarımlarla baş başa bırakıyoruz.

2017 Model iPhone AMOLED Ekranla Gelecek

apple-iphone-6-su-gecirmez-kasa-3

apple-iphone-6-su-gecirmez-kasa-1

apple-iphone-6-su-gecirmez-kasa-2

Bu sızıntı görseller ve düşünceleriniz ile ilgili yorum yapmayı unutmayın!!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.