Ana SayfaİpucuSu Üstünde Taş Sektirme Rekoru!

Su Üstünde Taş Sektirme Rekoru!

-

Küçükken şüphesiz pek çoğumuz tatilde ya da yaşadığı yerde bulunan denize veya göl’e mutlaka taş atarak sektirmeye çalışmıştır. Ancak bu işi rekor olarak yapmaya çalışanlar var. Üstelik dünya rekoru su yüzerinde tam 88 kere taşı sektirmeyi başaran Kurt Steiner’de bulunmaktadır.

Çocukken insan hiçbirşeyin farkında olmuyor. Çünkü ne bir amaç var ne de nir hedef. Sadece eğlenmemize bakıyoruz. Özellikle küçük çocuklar denize girmek ya da göle girmek denince epey sevinmektedir. Onlar için yüzmek zorda olsa suya girmek eğlence kaynağı olmaktadır. Tabi birde büyüklerinden gördüğü taşı suya atarak sektirmeye çalışma hayalleri. Küçükken sizler denediniz mi bilmiyoruz ama denemeyen kişi sayısı oldukça azdır. Tabi kendimden örnek verirsem şahsen ben hiç denemedim. Fırsat olmadı ya da aklıma gelmedi derken taşı suya atıp sektirme gibi uğraşın olmadı. Ancak çevremde yapanlardan duyduklarıma göre en fazla 5 kere 6 kere gibi ufak rakamlar.

Taşı suda sektirip para kazanan kimseler yok tabi ki (özel şov gösterileri hariç). Ancak bu işi rekor yapmak için yapanlar elbette ki var. Taşı suya öyle bir açıyla atmanız gerekiyor ki taş ne suya girecek nede su üstünde kalacak. Adeta yola değmiş gibi taşın suda sıçraması gerekmektedir. Bir yola taş attığınızda hızınıza göre en fazla 7-8 kere sektirebilirsiniz. Ancak suda bulunan kaldırma kuvveti nedeniyle taş yaylanıyor ve biraz daha havaya kalkarak taşı suya atana yardımcı oluyor.

Rekor su üzerinde 88 kere taşı sektirmeyi başaran Kurt Steiner’de bulunmaktadır. Ancak yaptığı iş gerçekten kolay değil. Bu rekoru nasıl yaptı bu nu bir insan yapabilir mi herkes hayretler içerisinde bakıyor ancak oldu diyebiliriz. Tabi ki rekor yeni değil 2014 senesinde kırılmış bir rekor. Ancak videosuna ulaştık ve değişik bir bilgi olduğu için sizlerinde öğrenmenizi istedik. Biz izlerken gerçekten merakla seyrettik ve keyifle baktık. Umarım sizlerde merak dolusu gözlerle bakarsınız

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here