Ana Sayfa Oyun Super Mario Maker 2 Çıkış Tarihi Onaylandı!

Super Mario Maker 2 Çıkış Tarihi Onaylandı!

Super Mario Maker 1 ile oldukça ses getiren Nintendo, daha fazla özelleştirme yapmaya izin veren Mariso Maker 2'yi Haziran'da tanıtacak....

-

Şubat ayında Nintendo’nun düzenlediği ve Nintendo tutkunları için en büyük büyük sürprizlerden biri, Super Mario Maker 2 idi. Nintendo, daha önce bu oyunun, Haziran ayında geleceğini açıklamıştı.

Şimdi ise şirket kesin çıkış tarihi konusunda resmi açıklama yaparak, Super Mario Maker 2’nin, 28 Haziran’da geleceğini resmen onayladı. İlk Süper Mario Maker gibi, yeni Switch oyunu da kullanıcıların kendi Mario seviyelerini yaratmalarına ve paylaşmalarına izin veriyor.

Daha önce olduğu gibi aşamalar orijinal Süper Mario Bros, Süper Mario Bros 3, Süper Mario World veya Yeni Süper Mario Bros U tarzında yaratılabilir. Ancak yeni sürüme bu kez Nintendo’nun çevresinde Süper Mario 3D World karakteler da eklendi.

Gelecek oyunda tek büyük fark bu değil. Orijinalin aksine, Super Mario Maker 2 aynı zamanda oyunculara daha önce mümkün olmayan bir eğim ve açılı yüzey oluşturma yeteneği veriyor. Oyunun fragmanından da anlaşıldığı gibi oldukça fazla özelliğe sahip olacaksınız.

Ayrıca bkz: En İyi PC Oyunları 2019

Şubat ayındaki Nintendo Direct’ten çıkan diğer büyük sürpriz duyurusu Legend of Zelda: Link’s Awakening oyunu olacak. Ancak Nintendo’nun hala kesin bir çıkış tarihi açıklamamasına rağmen, bu oyun da bu yıl tanıtacağına dair söylentiler var. Ücretlendirme konusunda herhangi bir açıklama da henüz yapılmış değil.