Ana Sayfa Mobil Uygulamalar Super Mario Run iOS 10 ile Geliyor!

Super Mario Run iOS 10 ile Geliyor!

-

Apple, lansmanın ilk dakikalarında beklentilerin dışında bir ortaklığın duyurusunu yaptı. Nintendo ile güç birliği yapan Apple, iOS 10 ile birlikte Super Mario Run adlı bir oyun çıkaracağını açıkladı.

Apple’ın merakla beklediğimiz iPhone 7 lansmanı Tim Cook’un sahne almasıyla başlamıştı. Lansmanın ilk dakikalarında Apple, Nintendo ile gerçekleştirdiği ortak çalışmayı duyurdu.

Tim Cook, Super Mario ile ilgili kısa bir giriş yaptıktan sonra Nintendo’nun oyun geliştiricisi Shigeru Miyamoto söz aldı. Yeni dönemle birlikte Apple aygıtlarında Super Mario ile ilgili yeniliklerin sunulacağını açıklayan Miyamoto iOS 10 ile beraber Super Mario Run adlı oyunun AppStore’da yerini alacağını da sözlerine ekledi.

Super Mario Run iOS 10 ile Geliyor!

Bununla beraber Apple aygıtlarında patenti Nintendo’nun elinde olan Super Mario görsellerinin emoji olarak sunulacağı da belirtildi. Nintendo’nun Apple ile yaptığı bu ortaklık sonrasında Android cephesine sırtını dönüp dönmeyeceği de merak edilir oldu. Yeni Super Mario oyununun çevrimiçi olarak karşılıklı oynanabileceğini de belirten Miyamoto, bu oyunla milyonlarca kullanıcıya ulaşabileceklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here