Surface Pro 6

Microsoft ile Apple arasındaki tablet yarışı önümüzdeki sene de devam edecek. Öyle ki 2012 yılında yayınlanan ilk Surface modelinden Surface 5 modeline kadar, bu alanda Microsoft’un sürekli Apple ile karşılaştırıldığını biliyoruz. iPad ile Surface arasındaki rekabet kısmında yavaş yavaş öne geçmeye başladığını da söyleyebildiğimiz Microsoft’un, bu kez yarışı başka bir boyuta taşıyacağı da öğrenildi. Öyle ki markanın yeni seri olarak Surface Pro 6 modellerini çoktan hazırlamaya başladığı iddia ediliyor. Üst segment modellerden biri olması beklenen Surface Pro 6 modeli için paylaşılan detaylar ise bir hayli ilgi çekici.

Surface Pro 6 İddialı Gelecek

Microsoft’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Surface Pro 6 modelinin ise çok daha iddialı olduğu görülecek. Microsoft yeni seriyle beraber yeni bir tasarım düzenine geçiş yapacak. Tüm tasarımın değiştirileceği ve ekranların ön planda olduğu yeni bir tasarım düzenine geçileceği konusunda bilgiler var.

Surface Pro 6

Fakat bu tasarımın detaylarının neler olacağını bilemiyoruz. Sadece ekran ön planda olan yeni bir tablet tasarımının sunulacağı söyleniyor. Surface Pro 6 içerisinde yer alacak olan işlemcilerin ise Intel olacağı ve işlemcilerin 8.nesil olacağından söz ediliyor. Yine USB Type C bağlantılarına yer vereceği ve özel bağlantılara sahip olacağı da söylenen Surface Pro 6, için 10 inç gibi bir ekran boyutundan söz ediliyor.

Donanım kısmında yine fark yaratacak kadar iyi bir sisteme sahip olması ve Intel işlemcilerin gücünü yansıtmasını beklediğimiz yeni serinin ne zaman tanıtılacağı kısmında ise net bilgiler yok. Tahminler bu serinin 2019 yılı ortalarında tanıtılacağı yönünde. En erken 2019 yılının sonlarına doğru satışa çıkacağından söz edilen Surface Pro 6 için hangi sınıfa dahil bir seri göreceğimiz de net değil. Tabii ki beklenti tablet sınıfı olarak gözüküyor ancak daha profesyonel bir yapı görebileceğimizi de unutmamak gerekiyor. Yeni model hakkında bilgi paylaşımına devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here