Samsungdan Sürücüsüz Otomobil

Sürücüsüz Otomobil için geriye ne kadı dört yıl sonra yollarda göreceğiz...

Almanya yetkilileri, 2020 yılına kadar gerekli altyapının hazır edilerek sürücüsüz otomobillerin bu yıldan sonra rahatça yollarda olacağını açıkladı

Almanya’da sürücüye ihtiyaç duymayan otomatik pilotlu araçların 2020 yılından itibaren kullanılmaya başlanması için planlar dahilinde çalışmalara hız verildi.

surucusuz-arabalar

Alman Focus Dergisi’ne konuşan Federal Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, Almanya’da sürücüsüz otomobillerin 2020 yılından itibaren trafiğe çıkacağı bu amaçla seri üretime geçileceğini ve bunun için de alt yapı çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Almanya’nın güney kesiminde, Bavyera eyaletinde (Land) kent. Tuna ve Schutter ırmakları kıyısında yer alan İngolstadt yakınlarında A9 otobanında oluşturulan deneme parkurları için 5G teknolojisi seviyesinde erişim hızı sağlayan mobil iletişim ağının faaliyete geçirildiğini belirten Bakan Dobrindt, İngolstadt’ ta bu yıl deneme sürüşlerinin gerçekleşeceğini söyledi.

Bakan Dobrindt, geleceğin otomobili için otomobil üreticilerinin otomatik pilotlu otomobilleri şehir içindeki trafikte de denemelerine imkan sağladıklarını belirtti.

1968 yılında Viyana’da imzalanan anlaşmaya göre; karara bağlanan trafik düzenlemeleri içerisinde sürücüsüz araçlar için gerekli şartlara haiz yollar ve ihtiyaç duyulan teknolojik katkılar sağlanmadığı sürece otomatik pilotlu araçların trafiğe çıkışı ve test edilmesi yasaklanmıştı.

Viyana Sözleşmesinde sadece, araçlar ancak şoförle trafiğe çıkar hükmü yer alıyor.

Sitemizde sürücüsüz otomobillerle ilgili haberlerimiz mevcuttur. Daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Samsung’dan Sürücüsüz OtomobilMercedes, sürücüsüz otomobilleri için LG ile anlaştı!, Google yeni sürücüsüz otomobil prototipini tanıttı!Audi sürücüsüz otomobil pistte 240 km/s hıza ulaştı!Dünyanın İlk Sürücüsüz Yarış Aracı Roborace!Sürücüsüz Araçlarda Artış, Audi’den Tasarım Harikası – Sürücüsüz R8 e-tronApple, Arabasını test için hazırlanıyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here