tablet-pc-alirken

Tabletler laptoplara nazaran daha makul ücretleri, kolay taşınabilmeleri, işletim sistemlerinin daha yeni olması ve yeni bir çok uygulamaya imkan vermesi ile kısa zamanda çok büyük ilgi gördü.

Yapılan istatistiklere göre yıl içerisinde birden fazla tablet alan sayısı ülkemizde oldukça fazla. Bunun sebeplerinden birisi de televizyon reklamlarında son on dakika çabuk arayın diyerek pazarlanan ve komik rakamlara satılan, oyuncak denebilecek tabletlerin fiyatı nedeniyle çok fazla ilgi görmesi ve kullanıcıların hiçbir ihtiyacını karşılayamaması. Peki tablet alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Garanti ve Teknik Destek

Aldığınız cihazın garantisinin ve satış sonrası teknik desteğinin olduğundan kesinlikle emin olun.

Uygun Fiyat

Uygun fiyattan kastımız aslında hem çok ucuz olmamasını, hem de çok pahalı olmamasını içine alıyor. 100 lira gibi komik ücretlerle alacağınız bir tabletin oyuncaktan farklı olmayacağını bilmeniz gerek. Aynı şekilde sadece markası için yüksek meblağlar vereceğiniz bir tabletin yaptığı işleri yapabilecek başka tabletler olduğunu da akıldan çıkarmamak gerek.

Çözünürlük

Tabletlerin ekranları telefonlara nazaran daha büyük olduğu için yüksek çözünürlüğe sahip olmayan bir tablette filmleri flu şekilde izlemeniz mümkün. Bu yüzden artık standart hale gelen 1080p ekran çözünürlüğüne sahip tabletleri tercih etmeye çalışın.

İşlemci

Yeni işletim sistemleri ile gelen güncellemeleri ve yeni çıkan uygulamaları rahat kullanabilmek için iki çekirdekli işlemcileri tercih etmek önemli.

Hafıza

Bütçe bazen yetersiz gelebilir ve bu nedenle hafızası daha az olan bir tablet tercih edilebilir. Ancak tabletin kesinlikle artırılabilir hafızaya sahip olduğundan emin olunmalı.

Tablet alırken dikkat edilecek hususlar arasında en önemlileri bunlar. Ancak ilk olarak ihtiyaçlarınızın ne olduğuna karar vermek seçim yapabilmek için yapmanız gereken ilk şey.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here