Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Bu Teknik Android Telefonları Uçuruyor

Bu Teknik Android Telefonları Uçuruyor

-

Android işletim sistemine sahip cihazlarınızın daha hızlı çalışmasını istiyorsanız eğer, ufak bir işlem ile cihazlarınızı uçurabilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip bir cihazınız var ise özellikle söylemeliyiz ki animasyonlu geçiş efektleri cihazınızın hızını oldukça düşürüyor. Donanım özellikleri zaten düşük olan cihazlara etkisi daha fazla fark edilirken bu konuda animasyonları kapatmak büyük bir etki ediyor. Donanım özellikleri başlangıç seviyede olanlar için bu özelliğin kapatılması öneriliyor. Bu özelliği nasıl kapatabilirim diyen kullanıcılar için rehberimizi okuyarak sizde kapatabilirsiniz.

Android Geliştirici Modu Nasıl Açılır?

Android cihazlardaki animasyonları kapatmak isteyen kullanıcılar ilk olarak geliştirici modunu açmaları gerekmekte. Bunun için öncelikle cihazınızda ayarlar bölümüne giriş yapmalısınız. Daha sonra cihaz hakkında seçeneğine erişmeniz halinde yapım numarası üzerine hızlı 5 defa dokunmalısınız. Bu şekilde geliştirici modu aktif ediliyor. Şimdi tekrar ayarlar menüsüne dönüyoruz ve geliştirici moduna tıklıyoruz.

Burada ise geçiş animasyonu ölçeği seçeneğinde animasyonları kapat diyerek işlemi bitiyoruz. Animasyonları geri açmak isterseniz eğer aynı şekilde adımları uygulayarak adımları açabilirsiniz. Ancak biz bunu açmanızı üst seviye bir cihazınız yoksa eğer asla önermiyoruz.

Animasyonlar Orta segment cihazların daha üst seviyesine kadar büyük bir ölçüde etki ederek hızı düşürüyor. Ancak Android olarak örnek vermek gerekirse bir S7 Edge cihazınız veya Note 7 cihazınız varsa açabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here