alisveris-siteleri

Teknolojik cihazların alışverişinde internet üzerinden yapılan satışlar pastanın oldukça büyük bir kısmını alıyor. Yüksek kira bedelleri ödememeleri ve daha makul giderleri ile genellikle daha ucuz fiyatlarla satışı mümkün kılması müşterilerin de oldukça ilgisini çekiyor ve sektör giderek daha da büyüyor.

Peki İlk defa elektronik bir cihazı bir e-ticaret sitesi üzerinden alacak olanlar nelere dikkat etmeli?

  • Öncelikle alışveriş yapılacak sitenin güvenilirliğine dikkat etmek gerek. Yalnız burada yapılan hatalardan birisi de adı çok fazla duyulan sitelere olması gerekenden fazla güvenmek. Evet büyük alışveriş siteleri sizden para alıp dolandırmak istemeyeceklerdir ama aldığınız ürünün arkasında ne kadar duracakları da meçhul. Bunun için daha önce bu sitelerden alışveriş yapmış olanların görüşleri dikkate alınabilir.
  • İkinci bir husus ise alışveriş sitelerinde oldukça küçük puntolarla yazılan satış sözleşmeleri. Bu sözleşmeler mümkünse detaylı şekilde incelenmeli ve iade şartları hakkında bilgi edinilmeli.
  • Özellikle teknoloji ürünlerinde kampanyalarla yapılan indirimler diğer sektörlere nazaran yüksek oranlarda olabiliyor. Bu nedenle daha çok büyük alışveriş sitelerinin yapmış olduğu kampanyalar takip edilmeli.
  • Alışveriş yapılacak sitede ödeme yöntemlerinin güvenilir ve sertifikalı olmasına dikkat edilmeli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here