Teknoloji İlişkileri Öldürüyor Mu?

İnternetin cep telefonlarına kadar girmesi ile birlikte insanların birbirleri ile iletişim kurması çok daha kolay bir hale gelmiştir. İnternet üzerinden mesajlaşmak, sohbet etmek ve görüntülü bir şekilde haberleşebilmek, zaman zaman insanların ilişkilerinde ciddi zararlar yarabilmektedir. Bu konuda teknoloji genel olarak sorumlu tutmak her ne kadar mümkün olmasa da günümüzdeki bu gelişmenin yardımcısı teknolojidir. İnsanlara böylesine kolaylık sunan ve özellikle sosyal ağların popüler hale gelmesi insanların hem yeni insanlarla tanışmasını hem de çevresi ile etkileşimde bulunmasını sağlamaktadır.

Bu tür durumlar da ister istemez insanların ilişkilerinde sıkıntı yaratabilmektedir. Sadece aldatma değil, başka bir cins ile görüşen bir kişinin partneri bu konuda ciddi bir kıskançlık duyarak sorun yaratabilmektedir. Bu noktada insanların gerek internet sitelerindeki hesapları, gerekse de özel mailleri çiftler tarafından sıkıca takip edilmektedir. İnsanların internete güvenmemesine rağmen bağımlılığa varacak derecede onları kullanmayı sürdürmesi her ne kadar incelenmesi gereken bir konu olsa da gelinen noktada da teknolojinin pek çok kişinin evliliğini noktalaması gerçeğidir.

Teknoloji-aski-olduruyor mu?

Yapılan araştırmalar sonucunda görüldüğü üzere çiftlerin boşanma sebeplerinin büyük bir bölümü internet nedeniyledir. Özellikle telefonlar üzerinden mesajlaşma imkanı tanıyan Whatsapp gibi programlar üzerinden yapılan aldatmalar, kısa bir süre sonra ortaya çıkarken, kişilerin evliliklerinin de bitmesine yol açmaktadır.

Dünya’da Duygu Yüklü İlk Robot Pepper Satışta

Diğer bir açıdan ise kişilerin eskiden normal hayatta yaptığı ve yakalanmadığı bu durumun internet üzerinden daha kolay bulunabilmesi de bu konuda yapılan diğer yorumlar arasındadır. Öyle ki eskiden insanların aldatmaları pek duyulmaz ve fark edilmezken artık internet sayesinde her şeye erişimin olması bu tip olayların daha çok öğrenilmesine yol açarken, internetin aldatmalara yol açtığı yönünde bir algı da yaratabilmektedir.

Teknoloji-aski-olduruyor

Tüm bu durumlar sonucunda giderek artan oranı ile boşanmaların en büyük sebebi internet olarak gösterilirken, bu konuda insanların tercihleri ve istekleri önemli rol oynuyor. Bu bakımdan suçlular internet yerine, interneti kötü amaçlar için kullanan kişiler demek çok daha doğru bir yorum olacak ve internetin masumiyetini getirecektir. Zira en masum şeyler dahi kişilerin elinde kötü bir şekilde kullanıldığında ciddi sıkıntılar yaratabilmektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.