Ana Sayfa İpucu Telefon Açıkken Kapalıymış Gibi Gösterme Yolları

Telefon Açıkken Kapalıymış Gibi Gösterme Yolları

Telefon Açıkken Kapalıymış Gibi Gösterme yolları nelerdir? Telefon Açıkken Kapalıymış Gibi Gösterme için kullanılacak olan tüm yöntemler.

-

Akıllı telefonların piyasaya giriş yapmasıyla beraber birçok alışkanlık değişmeye başladı. Cep telefonlarında görmediğimiz birçok özellik kullanıma girmiş oldu. Yenilikler bir yana genel kullanımda, kullanıcılara daha fazla düzenleme imkanının da verilmeye başlandığını gördük.

Numara engelleme, gizleme, çağrı yanıtlama işlemlerine kadar hemen her işlemin kolaylaştırıldığını ve bir o kadar detaylandırıldığını da biliyoruz. Akıllı telefonların bize sağladığı bu tip ayrıcalıklardan birisi de Telefon Açıkken Kapalıymış Gibi Gösterme özelliği.

Bazı eski nesil cep telefonlarında da kullanılan bu özellik, telefonunuzu kapatmadan istemediğiniz aramalardan kurtulmanıza izin veriyor. Peki, Telefon Açıkken Kapalıymış Gibi Gösterme işlemi için hangi yöntemleri kullanmak gerekiyor?

Arama Yönlendirme Özelliğini Kullanma

Telefon Açıkken Kapalıymış Gibi Gösterme işlemi için birkaç farklı alternatif var. Bu alternatifler arasında en çok kullanılanı ise numarayı yönlendirme işlemi. Numara yönlendirmesi yaparak, size gelen aramaları farklı bir numaraya yönlendirebilirsiniz. Burada sürekli kapalı olan bir numarayı vermeniz ya da anlamsız bir numara oluşturmanız yeterli olacaktır. Turkcell üzerinden bu işlemin nasıl yapılacağına örnek verelim.

 • Turkcell sitesi üzerinden mobil imzanız ya da Turkcell şifreniz ile giriş yapın.
 • Hemen sonrasında hesabınızın içerisinde yer alan “çağrı ayarlarım” kısmına girin.
 • Ulaşabilir olmak sekmesi altında yer alan “Arama yönlendirme” bölümünden “yönlendir” butonunu kullanın.
 • Burada gelen aramaları bir numaraya ya da direk olarak sekretere yönlendirmeniz mümkün. Fakat biz burada “Kim aramış” servisini kullanacağız. Bu seçeneği seçtiğiniz zaman Telefon Açıkken Kapalıymış Gibi Gösterme işlemi tamamlanmış olacak.
 • Dikkat edeceğiniz kısım yönlendirme tipi bölümünü koşulsuz yapmanız.

Diğer operatörlerde de hemen hemen benzer işlemlerle arayan kişilere ulaşılamıyor mesajı vermeniz mümkün. Operatör menüleri üzerinden yapacağınız düzenlemeler yeterli oluyor.

CIA Programını Kullanarak

Diğer bir yöntem ise bu iş için yazılmış olan programları kullanmak. Rehberinizdeki kişilere eriştiği için çok tercih edilmiyor olsa da bu tip programlarla da engelleme yapmanız mümkün. Engelleme yapmak için öncelikle CIA programını kurmanız gerekiyor. Sonrasında uygulamayı açık ve arayanı engelle sekmesine giriş yapın.

 • Arayanı engelle sekmesi altında belli düzenlemeler göreceksiniz.
 • Bu kısımda direk olarak gizli numaraları engelleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu şekilde sizde kayıtlı olmayan numaralara ulaşılamıyor mesajları gidecektir.
Telefon Açıkken Kapalıymış Gibi Gösterme
 • Dilerseniz hangi numaralar için engelleme yapılacağını siz de seçebilirsiniz.
 • Arayanı engelleme sayfasında yer alan listeye numaraları yazmanı yeterli.

Kod Kullanarak Engelleme

Bir dönem hemen hemen her telefonda çalışan kod yöntemi, şu an için tüm cihazlarda kullanılmıyor ancak yine de geçerli olduğu cihazlar var. Bu nedenle kod kullanımını da aktaralım.

 • Kod kullanarak Telefon Açıkken Kapalıymış Gibi Gösterme özelliği için #35*0000# kodunu kullanabilirsiniz. Bu kodu devre dışı bırakmak için *35#0000# kodunu kullanabilirsiniz.
 • İkinci olarak ise farklı bir kod kullanacağız. İlk kod çalışmazsa **21*029200177# kodunu kullanabilirsiniz. Bu kodu devre dışı bırakmak için de #21# kodunu kullanabilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et!

Önceki İçerikGüncel Fatih VPN Ayarları
Sonraki İçerikKMSpico Nedir?

12 YORUMLAR

 1. **21*7585# yes yapınca telefonunuz kapalı görünür karşı tarafa fakat size msj düşer kim aradı ya numarası düşer bu turkcell operatörü için geçerlidir bilginize
  İptal için de #21# yes olacaktık

 2. Bu kod sadece turkcell icinmi turktelekom icin falan ise yaramiyormu yariyorsa ucretliyse nekadarki bunun ucreti bilgisi olan arkadaslar varsa bilgilendirirmi acaba rica etsem

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Instagram Silinen Mesajları Yeniden Gösteriyor

Ünlü sosyal medya uygulaması Instagram, bugün ilginç bir sorunla gündemde. Forumlarda kullanıcıların ardı arkasına yaptığı paylaşımlarla ortaya çıkan sorunda Instagram silinen mesajları...

Huawei, Bilgisayar ve Monitör Pazarlarına Girmek İstiyor

Belki de ABD yasağı, belki de Xiaomi'nin PC monitör pazarındaki baskısı. Her iki durumda da güvenilir bir kaynak, Huawei'nin söz konusu pazara...

Huawei’den Lazerli Kablosuz Şarj Aleti Geliyor!

Kablosuz şarj, uzun zamandır geleceğin akıllı telefon teknolojisi olarak müjdelendi ve telefonların kablosuz bir şarj pedi üzerine yerleştirilmesine veya bir kablo takılmasına...

Apple iPhone 12 Serisinin Model İsimleri Sızdırıldı!

Apple iPhone 12 serisi çok yakında piyasaya sürülecek. Telefon serisiyle ilgili detaylar gün geçtikçe ortaya çıkmaya devam ediyor. Son gelişmeye göre, "L0vetodream"...

Samsung Galaxy S21 Ultra, 5000 mAh Batarya İle Gelecek!

Samsung, yeni amiral gemisi olan Galaxy S20 ve Galaxy Note20 serisini çoktan piyasaya sürdü. Şimdi ise, gelecek yıl çıkacak olan yeni nesil...