Günümüzde telefon ve tabletlerde uzun dolum süreleri büyük sorun teşkil ediyor.

Harici güç kaynakları olan piller, uzun dolum süreleri ile gelişen teknolojinin oldukça gerisinde kalmış durumda. Ancak üretici UNU’nun iddiasına göre, yeni Ultrapak GO ve TOUR isimli yedek şarj üniteleri 15 dakikada şarj olabiliyor ve zamandan tasarruf sağlıyor.
Gün geçtikçe akıllanan teknoloji, birçok alanda insan hayatına yarar sağlarken pillerin kullanım süreleri oldukça azaldı. Telefonuyla kesintisiz olarak uzun süre işlem yapmak isteyenler için yedek şarj üniteleri kurtarıcı oldu. Günümüzde oldukça sık kullanılmaya başlanan bu ekstra güç kaynakları, cihazı kısa sürede kendine getiriyor.
UNU’nun iddiasına göre, ürettiği yeni Ultrapak GO ve TOUR isimli yedek şarj üniteleri, 15 dakikada dolan pili ile herhangi bir akıllı telefonu şarj edebilecek güce sahip. Fiyatı 60 dolar olan Ultrapack Go, yarım saatte 3.000 mAh’lik gücü tam olarak doldurabilirken, 2.000 mAh’lık enerjiye 15 dakikada sahip oluyor. 100 dolarlık Ultrapak Tour için de benzer durum söz konusu. Bir buçuk saat gibi kısa bir sürede 10.000 mAh’lık gücü doldurmayı başaran cihaz,15 dakikada 2.000 mAh’lik güce kavuşabiliyor. Bu da akıllı bir telefonun anında kendine gelebilmesi demek oluyor.
Ürünler 30 Haziran itibariyle satışa çıkacak. Ön siparişler ise alınmaya başlandı bile. UNU ürünlerinin bir diğer özelliği ise kalan enerji miktarını dijital olarak gösterebilmeleri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here