Telefonlarımız Üşüyor
Bu soğuk havalarda telefonlarınız donabilir panik yapmayın.

Ülkemizin etkisinde olduğu soğuk havalarda selfie çekerken, bir arkadaşınızla konuşurken, mesajlaşırken veya chat yaparken telefonunuz kapanıyorsa hemen telefon tamircilerine koşmayın. Gereksiz masraf yapmış olursunuz. Çünkü telefonunuzun bir sorunu yok, sadece soğuktan dondu ve çözümü çok kolay. Tek yapmanız gereken sıcak bir ortama girmek ve telefonunuzun açılmasını beklemek.

Türklerde Telefon Problemleri

Türkiye de yaşadığımız bir diğer sorun ise bataryalarımızı uzun süre kullanmamız. Bataryaları normal sürelerinden 3 kat daha fazla kullanıyoruz. Daha sonra ‘’Şarjım bitti’’ diyoruz. Bunun sebeplerinden bir tanesi de çok ucuz satılan şarj aletlerini satın alıyor olmamız. Bu tarz aletleri kullanmamız sonucunda telefondaki şarj entegresini patlatma riski oluşuyor. Zaten o bozulduğu anda kısa devre yaparak bataryayı patlatıyor.
Dikkat etmemiz gereken bir diğer unsur ise telefonumuzun bütün aksesuarlarının orijinalinin kullanılması gerektiğidir. Kurumsal firmalarda yan sanayi malları satılmamaktadır ve ucuz mal almamamız gerekir. Mecbur kalmamız durumunda ise dikkatli olmamız gerekmektedir.
Önemsiz gibi görünmesine rağmen aslında çok önemli olan diğer hatamız telefonlarımızı uzun süre şarja takmamız. Akıllı telefonlar ne kadar uzun süre şarjda kalırsa kalsın batarya dolduğu anda otomatik olarak enerji akımı kesiliyor. Fakat bu bilgi orijinal malzeme kullanılırsa geçerli oluyor. Yan sanayi ürünleri ise enerjiyi vermeye devam eder ve pile zarar verir. Bunun sonucunda da batarya şişer ve patlamayla karşı karşıya kalabiliriz.
Tüm bu sorunları yaşamak istemiyorsak orijinal malzeme kullanmaya özen göstermeli ve biraz daha bilinçli kullanarak telefonlarımızın başına gelebilecek olumsuzlukları önlemeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here