Ana SayfaSosyal MedyaTelegram, 1 Milyar Dolar Kâr Elde Etti!

Telegram, 1 Milyar Dolar Kâr Elde Etti!

Telegram, tahvil satışlarında 1 milyar dolarlık bir gelir elde etti. İşte bu büyük paranın sırrı...

-

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov Salı günü yaptığı açıklamada, popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’ın yabancı yatırımcılara tahvil satarak 1 milyar doları aştığını söyledi.

36 yaşındaki Durov, Telegram kanalında tahvillerin “dünyanın her yerinden en büyük ve en bilgili yatırımcılardan bazılarına” satıldığını yazdı. Bunun, Telegram’ın “değerlerine bağlı kalarak ve bağımsız kalırken” büyümesine izin vereceğini de sözlerine ekledi.

Rusya doğumlu Durov, fonların uygulamanın Aralık ayında ana hatlarıyla açıklanan para kazanma stratejisini besleyeceğini ve platformun bu yıl ücretli hizmetleri başlatacağını söyledi.

Telegram ic

Telegram, özellikle eski Sovyetler Birliği ve İran’da olmak üzere birçok ülkede popüler bir sosyal medya platformudur ve hem özel iletişim hem de bilgi ve haber paylaşımı için kullanılmaktadır.

2013 yılında Rusya’nın sosyal medya ağı VKontakte’yi de kuran kardeşler Pavel ve Nikolai Durov tarafından kuruldu. Durov’a göre, uygulama, WhatsApp’ın gizlilik politikasında bir değişiklik yaptığını duyurmasının ardından yeni kullanıcılarda bir patlama yaşadığı Ocak ayının başında aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakLivemint

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here