Ana Sayfa Otomobil Tesla Cuphead Oyunu Geliyor

Tesla Cuphead Oyunu Geliyor

Tesla Cuphead isimli yeni bir oyunla güncelleniyor. Yeni oyun hakkında neler biliyoruz...

-

Otonom araç teknolojileri denildiği zaman ilk sırada yer alan Tesla, yeni geliştirdiği araçlarda iddiasını arttırmak için çalışmalar yapmaya başladı. Firma yeni araçları için çalışmalarını sürdürüyor ancak bir yandan da mevcut sistemler için güncelleme haberleri geliyor. Bu noktada son haber Tesla Cuphead oyunu oldu.

Bir süredir araç içerisinde oyun oynatmaya izin veren Tesla, multimedya ekranı üzerinden oyunların oynanmasına ve bunun için dokunmatik ekranın kullanılmasına izin vermişti. Söz konusu oyun desteğinin ise genişletilmeye devam edeceği ortaya çıktı. Bu kez araçlara Tesla Cuphead oyunu eklenecek. Yeni eklenecek olan oyuna ilişkin detaylarda paylaşılmış durumda.

Tesla Cuphead Direksiyon Üzerinden Kontrol Edilebilecek

Tesla Cuphead oyununu oynamak, tıpkı diğer oyunlar gibi oldukça basit olacak. Sürücüler isterlerse doğrudan dokunmatik panel üzerinden ya da doğrudan direksiyon üzerinde yer alan butonlarla oyunu oynayabilecek. Bunun için ekstra bir sisteme ihtiyaç olmayacak.

Aracı otonom sürüş moduna aldığınız zaman oyunları oynamanız mümkün olacak. Sürüş modunun değiştirilmesi durumunda ise oyunun devre dışı kaldığını göreceğiz. İster bir akıllı telefon oyunu gibi isterseniz de konsol oyunu gibi oynayabileceğiniz Tesla Cuphead için çalışmalar devam ediyor.

Ayrıca Bakınız: Volkswagen Passat 2019 Fiyat Listesi

Firma yetkililerinden gelen bilgilere bakacak olursak bu konuda Unity ve Unreal Engine ile çalışmalar yapılıyor. İki firmayla da yapılan çalışmalar sonrasında daha birçok oyunun desteğinin de eklenmesi beklentisi var.

Tesla Cuphead

Tabii ki bu oyunların hangileri olacağı bilinmiyor. Elon Musk tarafından yapılan açıklamayı değerlendirecek olursak, şu an için en büyük sorunların başında oyunlar için ayrılan alanlar geliyor.

Ayrıca Bakınız: Renault Kadjar 2019 Fiyat Listesi

Oyun için ayrılan alanın Tesla modellerinde yeterli olmaması nedeniyle, tüm oyunları yüklemek mümkün olmayacak. Sürücülerin belli başlı oyunlar içerisinden seçim yapması gerekecek.

İlerleyen dönemlerde tüm oyunlara destek vermek için özel bir sistem geliştirilip geliştirilmeyeceği de bilinmiyor. Bu konuda da Tesla tarafından yapılacak olan açıklamaları beklemek gerekecek.