Ana Sayfa Otomobil Tesla Model 3 Üretimi Artıyor

Tesla Model 3 Üretimi Artıyor

CEO Elon Musk, çalışanlarına gönderdiği e-posta'da Tesla'nın “Model 3 üretimini arttırmak için iş hacminde düşüşe gideceğini belirtti.

-

Elon Musk‘un çalışanlarına gönderilen bir e-postaya göre, Tesla, tam zamanlı işgücünü maliyetleri düşürmek ve Model 3’ün üretiminin artırılmasını sağlamak amacıyla iş gücünü %7 oranında azaltacak.

Amerikan elektrikli otomobil üreticisinin CEO’su, “Model 3 üretim oranını arttırırken ve önümüzdeki aylarda birçok imalat mühendisliği iyileştirmesi yaparken bu kesintileri yapması gerekeceğini” söyledi.

Musk ayrıca, geçen yıl % 30’luk görünür işgücü büyümesinin “destekleyebileceğimizden daha fazla” olduğunu yazdı, bu yüzden Tesla sadece “en kritik” müteahhitleri ve geçici işçileri elinde tutmaya niyetli.

Bütün tam zamanlı çalışanlara gönderilen e-posta, Tesla’nın 2018’in üçüncü çeyreğinde, şirketin kurulduğu on beş yılda %4’lük “ilk anlamlı kârını” gösteriyor. Ancak bu kâr, Kuzey Amerika’da Model 3’ün yalnızca daha yüksek fiyatlı çeşitlerini satan şirketten kaynaklanıyordu ve Musk, Mayıs’tan orta vadeli değişkenleri piyasaya sürerek “araçlarımızı alabilecek daha fazla müşteriye ulaşması” gerektiğini belirtti.

Geçen Haziran ayında  Tesla, işgücünün %9’unu yine maliyet düşürme taktiği olarak kesti. Ancak, işgücü yıl sonuna kadar benzer seviyelere kadar inşa edildi. Bildirildiğine göre, şirket şu anda dünya çapında 45.000 kişiyi istihdam ediyor. 

Musk ayrıca “daha ​​yüksek hacimli ve üretim mühendisliği iyileştirmelerinin Tesla’nın standart versiyonu olan (220 mil), Model 3’ü 35.000 ABD Doları seviyesinde bir fiyata satabilmek için gereken ölçek ekonomilerini elde etmenin çok önemli olduğunu ve hala uygulanabilir bir şirket olduğunu” belirtti.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sanal Müze Nedir?

Dijital dönüşümün farklı sektör ve alanlara entegre olmasıyla karşımıza çıkan kavramlardan biri olan sanal müze, yollara düşmeden yeni yerler keşfetmeyi mümkün kılıyor.

Bugün Koronavirüse 1.016 Kişi Yakalandı, 1.334 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 11 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.016 kişinin COVID-19 testinin...

DC Extended Universe Filmleri Sırasıyla Nasıl İzlenir?

Warner'ın DC Genişletilmiş Evreni, 2013'te piyasaya sürüldüğünden beri MCU'nun gölgesinden kaçmak için mücadele ediyor. Bu zorlayıcı yakalama oyununun stüdyoya bazı şüpheli yaratıcı...

En İyi AirPod Alternatifi Kulaklıklar – Temmuz 2020

2020'nin en iyi kablosuz kulaklıkları, hareket halindeyken müzik dinlemeyi her zamankinden daha kolay kılıyor. İster evde olun, ister dışarıda spor yaparken, kitap...

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir – İzlemeye Devam Et Listenizi Silin

Android ve iOS'ta Netflix İzlemeye Devam Et Listenizdeki Öğeleri Silin Netflix, bir Android veya iOS cihazınız olduğunu varsayarak,...