Ana Sayfa Otomobil Tesla Model S P100D, yapılan güncelleme ile 100 KM'yi 2.39 saniyede alıyor

Tesla Model S P100D, yapılan güncelleme ile 100 KM’yi 2.39 saniyede alıyor

-

Yeni fabrika güncellemesine sahip Tesla Model P100D, 100 Km hıza sadece 2.39 saniyede ulaşıyor.

Çin destekli Faraday Future, geçen ay, FF 91 konseptini CES 2017 etkinliğinde tanıtmıştı. Ve sonrasında Tesla’nın 0-100 Km hızlanma süresi rekorunu kırdığını açıkladı. Böylelikle elektrikli otomobiller arasında 0’dan 100’e hızlanma yarışı başlamıştı.

Daha sonrasında Nevada merkezli şirket arabasını üretime hazır hale getirmeden önce yeni bir “Ludicrous +” sürüş modu sayesinde bir Tesla Model S’i FF 91’i geçecek şekilde güncelledi.

Geçen yılın aralık ayında Faraday’ın 0-100 km’ye 2.4 saniye ulaştığı bir sürüşle sonuçlanan performansını gerçekleştiren ve Ferrari 488 GTB’yi kamçılayan bir kamuflajlı FF 91’in videosunu piyasaya sundu.

Şimdi, yakın zamanda yapılan bir sistem yükseltmesinden sonra, Tesla Model S P100D‘nin sahibi, FF 91’i yenerek, 2.39 saniyede büyük bir hızlanma elde etti. Tesla’nın bu hızlanma süresini test etmek önemliydi.

Hatırlatmakta fayda var. FF 91 modeli henüz son kullanıya ulaşmadı. Bu nedenle bir kişi bu hızı test etmek imkanı bulamayacak.

2.39 saniyede 0’dan 100’e nasıl ulaştığını görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Galaxy Tab S7 ve Tab S7 Plus Fiyatı ve Özellikleri

Samsung etkinliğinin göz bebeklerinden birisi de Samsung Galaxy Tab S7 serisi oldu. Üst seviye bir tablet olacağını ve iPad ile yarışacağını zaten...

Apple iPhone 12, Manyetik Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip Olacak

Son zamanlarda çıkan iPhonelar kablosuz şarjı destekliyor, ancak 2020 iPhone 12 serisi bu şarj deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı planlıyor.

Galaxy Watch 3 Fiyatı, Tasarımı ve Özellikleri

Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni telefonlarına merhaba dedi. Yeni telefonlar tanıtıldı ama telefonlar yalnız gelmedi. Galaxy Watch 3 akıllı saat modeli de...

Galaxy Note 20 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Geldi gönlümüzün efendisi. :) Samsung tanıtımı yaptı ve Galaxy Note 20 modeli ortaya çıktı. Biraz daha düz ekranlı tasarımı, dev kameralarıyla başarılı...

Samsung Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra Ön İncelemesi

Gözlerin Samsung'a çevrildiği şu saatlerde Samsung Galaxy Note 20 serisi ve birçok ürün tanıtıldı. Samsung Unpacked etkinliğine damgasını vuran bir diğer ürünse...