Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Tesla X Satışa Çıkıyor!

Tesla X Satışa Çıkıyor!

0

Tesla, merakla beklenen Tesla X modelinin ön siparişlerini bir süre önce almaya başlatmıştı. Firma otomobilin bugünden itibaren kullanıcılarla buluşacağını duyurdu.

30 Eylül’de düzenlenen etkinlikle Tesla X modelini tanıtan Tesla, Kasım ayında otomobilin ön siparişleri alınmaya başlamıştı.

Tesla X modelini en güvenli spor otomobil olarak nitelendiren firmanın CEO’su Elon Musk, aracın 3 farklı modelinin bulunduğunu ve 2016 yılının başında, ortasında ve sonunda kullanıcılarla buluşacağını belirtmişti.

5 bin dolar peşinat ödeyerek P90D modelini sipariş eden kullanıcılara, pazartesi günü araçların gönderilmesi bekleniyor. Ön sipariş veren kişiler baz model için 80, tam paket için de 150 bin dolar ödeme yapacaklar.

 

Engadget’ın yaptığı habere göre ön sipariş vermemiş kullanıcıların araca sahip olabilmek için en az yılın ortasına kadar beklemeleri gerekecek.

Yılın ortasında satışa çıkacak olan 70D modeli tam şarjla 350 kilometre hıza ulaşabiliyor. Otomobilin ulaşabildiği maksimum hız ise 225 kilometre.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version