Ana Sayfa Otomobil Tesla Yeni Üretim Modellerine Geçiş Yapıyor

Tesla Yeni Üretim Modellerine Geçiş Yapıyor

Tesla üretim aşamasında yer alan yaşanan sorunların önüne geçmek için yeni bir modele geçiş yapıyor. Tesla araçlarında nasıl bir üretime geçecek?

-

Sürücüsüz otomobil fikrini ortaya çıkaran Tesla, sürücüsüz otomobillerde istediğini pek alamadı gibi duruyor. Sadece bu alana özel bir araç üretimini gerçekleştirememiş olsa da Tesla S serisiyle beraber bu alanda da sınırlı olsa da destek sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Böyle değerlendirildiği zaman işlerin marka için iyi gittiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Tüm bunlara karşın markanın asıl zirve yaptığı alanın ise elektrikli otomobil teknolojisi olduğunu da söylemek gerekiyor. Bu alanda geçtiğimiz aylarda yeni bir modelin daha tanıtıldığını da görmüştük. Fakat böyle giderse tüm bunlar boşa çıkacak gibi duruyor. Öyle ki markanın üretim kısmında çok büyük sorunları var ve ne sürücüsüz araç ne de elektrikli araç sistemleri öne çıkabiliyor.

Tesla Üretim Modelini Değiştiriyor

Yeni araçlarının siparişlerinin oldukça fazla olması ve markanın bu siparişlere yetişememesi sonrasında oluşan sorunların giderilmesi konusunda Tesla, yeni bir üretim modeline geçeceğini açıkladı. Elde edilen bilgilere göre markanın yeni üretim modelinde çok daha farklı bir yapıya yer verilecek.

Buna göre yeni üretim modellerinde montaj çadırları adı verilen özel bir sistem kullanılacak. Montaj çadırlarının geçici bir süre için üretim sorunlarına çözüm olması bekleniyor. Öyle ki yeni fabrikalar kurmak yerine markanın özel üretim çadırları kurduğunu göreceğiz.

Tesla

Böylelikle yeni fabrikalar için ayrılan bütçelerden kurtulacak olan marka, hem de daha hızlı bir üretim tesisi oluşturmuş olacak. 50 metreye 20 metre şeklinde üretilmesi beklenen çadırlardan kaç adet oluşturulacağı konusunda ise bir bilgi paylaşımı yapılmış değil.

Muhtemelen bu adımların 5000 bin araç üretimi hedefini tutturması bekleniyor. Yine de atılan adımların ne kadar başarılı olduğunu zaman gösterecek. Yaşanan sorunlardan dolayı son olarak 3600 kişiyi işten çıkarmak zorunda kalan markanın yeni modelle de istediğini alamaması çok ciddi sorunlara neden olabilir.

25,607BeğenenlerBeğen
56,950TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here