Çağın çok çok ötesinde yaşayan büyük bir dahi olan Nikola Tesla’nın 1894’te icat ettiği şey ile drone’lar, havada hareket halindeyken artık şarj edilebilecek.
Nikola Tesla‘nın nimetlerinden halen faydalanmaya devam etmekteyiz. Londra Kraliyet Akademisi‘nde görev alan araştırmacılar, neredeyse 150 yaşında olan bir sistem ile beraber drone’ları havada hareket halindeyken kablosuz olarak şarj etmeyi başardıkları belirtildi.
Araştırmacıların bunu başarmasındaki en büyük etken ise; İndüktif kuplaj. Belirli bir frekansta kablosuz güç değişimi sağlayarak birbirine göre ayarlanmış iki adet bakır bobin ile oluşturulan sistem mucidi ise Nikola Tesla.

tesla

Neredeyse 150 Yıllık İcat

Bu sistem ile beraber araştırmacılar drone‘ları havada hareket halindeyken bile şarj edebilmekte. Bu bakımdan drone‘ların uçuş süresi ciddi bir şekilde artıyor. Ancak şuan için boyut bakımından küçük drone’lara bu sistem uygunlanmış olsa bile ilerleyen zamanlarda sistem gelişerek daha büyük drone‘lara da uyarlanacaktır.
Tesla bu sistemi tam 1894 yılında tanıtmış ve yıl 2016 olduğunda bu sistem yeni teknolojik gelişmelere öncülük etmemizi kolaylaştırıyor. Tekrardan teşekkürler Tesla…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here