Ana SayfaOyunThe Witcher 3: Wild Hunt İncelemesi

The Witcher 3: Wild Hunt İncelemesi

Günümüzde bir üçleme olarak karşımızda olan yapım ilk kez 2007’de karşımıza çıkmıştı. 2011 senesinde çıkan devam yapımıyla  popülaritesi iyice arttı ve 2015 yılında çıkan son oyunla zirveye ulaştı.

-

Son yılların en başarılı oyunlarından biri olan ve üçüncü yılını kutlamaya yaklaşan The Witcher 3’ü tekrar gündeme getirmek istedik.

Oyun yapımcılığı konusunda en başarılı firmalardan biri Polonya’da yer alıyor. Bugüne dek birçok oyuna imza atan ve oyuncuların hayatlarında yer kazanan Polonyalı oyun stüdyolarının en başarılarından biri de The Witcher serisinin yapımcısı olan CD Projekt Red! Günümüzde bir üçleme olarak karşımızda olan yapım ilk kez 2007’de karşımıza çıkmıştı. 2011 senesinde çıkan devam yapımıyla  popülaritesi iyice arttı ve 2015 yılında çıkan son oyunla zirveye ulaştı. Mayıs ayında üçüncü yaşını kutlayacak olan oyun türünün en iyi örneklerinden biri olarak biliniyor. Durum böyleyken oyunun hikayesi, karakterleri ve genişleme paketleri hakkında genel bir değerlendirme yapmak istedik.

The Witcher 3- Wild Hunt İncelemesi

Oyunun hikayesi

Oyunun hikayesi kısaca “Ciri’ye ulaşmak” olarak özetlenebilir. Geralt bu oyunda maceraya ilk önce Yennefer’i arayarak başlangıç yapıyor. Ciri’nin küçüklüğünü gördüğü bir kabusun ardından Geralt, kabusu Vesemir’e anlatır ve ikili yollara düşer. Yolculukları esnasında griffin saldırısına uğrayan bir köylüyü kurtaran Geralt ve Vesemir, ondan aldıkları bilgileri takip ederek White Orchard’a geliyor ve Nilfgaardian’ın yüzbaşıyla griffin’i öldürmesi karşılığında Yennefer’in nereye gittiği bilgisini takas etme konusunda anlaşmaya varıyor. Gördüğünüz gibi “Ciri’yi bulmak” şeklinde özetlediğimiz hikayede yalnızca Yennefer’i takip etme kısmını anlattık. Durum şöyle ki asıl görev, Geralt ve Yennefer ikilisinin yolları kesiştikten sonra başlıyor ve İmparator Emhyr’in kızı olan Ciri’yi aramak için yollara düşmeyi sürdürüyoruz. Bundan sonrasını anlatmak hikayenin tadını kaçıracaktır bu yüzden devamını sizlere bırakıyoruz.

The Witcher 3 Karakterleri

The Witcher 3- Wild Hunt İncelemesi

Geralt of Rivia

Oyunun başrolünde bulunan ve Beyaz Kurt adıyla da bilinen Geralt yalnızca dövüş konusunda değil, hayatta kalmaktan simyacılığıa kadar neredeyse her konuda harika bir savaşçı olabilmek için eğitim almıştır. Kadınların aklını başından alan karizmasıyla hayatına birçok kadının girmesinin önüne geçememiştir.

The Witcher 3- Wild Hunt İncelemesi

Yennefer

Geralt’ın gerçek aşkı olan Yeneffer ilk olarak ikinci oyunda flashback sahnelerinde kendisini gösterdi fakat üçüncü oyunda başrolde buluyor. Zaten oyunun ilk bölümü de Yennefer’i aramamızla geçiyor ve kısa süre içerisinde ona kavuşuyoruz. Geralt’a göre Yennefer karakterinin en önemli özelliklerinin başında leylak ve bektaşi üzümü kokuyor olmasıdır.

The Witcher 3- Wild Hunt İncelemesi

Triss

Muazzam bir Temerian büyücü olan Triss, Geralt’ın aşıklarından biri olarak da bilinir. İlk oyundan beri Geralt’ın yanında olan ve yaralarına merhem olan Triss, üçüncü yapımda da ciddi bir yer tutuyor. Oyunun genelinde Ciri’yi arayan Geralt, bu konuda Triss’ten de yardım alıyor.

The Witcher 3- Wild Hunt İncelemesi

Ciri

Cirilla Fiona Elen Riannon, kısaca Ciri üçüncü oyunun merkezinde bulunuyor. İmparator’un kızı olan Ciri, Geralt’ın yanına “witcher” eğitimi alması için küçük yaşta Kaer Morhen’e yollanmıştır. Bir süre sonra Wild Hunt’ın peşine takılmasıyla ortadan kaybolan Ciri’yi bulma görevi Geralt’a verilmiştir.

Geralt, sevgilileri ve Ciri’nin haricinde oyunda birçok değerli karakter bulunuyor. Ciri’nin babası İmparator Emhyr var Emreis, Geralt’ın babası yerine koyduğu Vesemir, eski yoldaşlarından Letho ve Geralt’ın en yakın arkadaşları Zoltan Chicay ile Dandelion oyunda gördüğümüz başlıca karakterler.

The Witcher 3 – Hearts of Stone (DLC)

13 Ekim 2015 tarihinde çıkışını yapan ilk genişleme paketi Hearts of Stone, oyuna 10 saatten fazla bir oyun süresi dahil ediyor. No Man’s Land’in vahşi doğasına ve Oxenfurt’un arka sokaklarına odaklanan paketle yeni görevlere, yeni yaratıklara, yeni karakterlere ve Gwen kart oyununda kullanmak için yeni kartlara sahip oluyorsunuz. Hearts of Stone ile oyuna yalnızca içerik değil, yeni oyun mekaniği olan Runewords de dahil oluyor. Oyunculara urni strateji ve taktikler sunan mekanik Geralt’ı 30. Seviyenin üzerine çıkarmış olan oyunculara yeni kapılar açıyor.

The Witcher 3- Wild Hunt İncelemesi

The Witcher 3- Blood and Wine (DLC)

Oyunun 31 Mayıs 2016 tarihinde çıkışını yapan ikinci genişletme paketi Blood and Wine, oyuna tam 20 saatin üzerinde süre ekliyor. Blood and Wine’ı ilk DLC’den ayıran temel özellik oyuna yeni bir bölge olan Toussaint’ın ekleniyor olması. Bu paketle birlikte yeni görevlere, yeni karakterlere, yeni yaratıklara, yeni zırhlara, yeni silahlara ve Gwent kart oyunu için yeni kartlara sahip oluyorsunuz. Buna ek olarak oyuna dahil edilen Mutations mekaniği ile Geralt’a 12 yeni yetenek eklemek de mümkün oluyor.

The Witcher 3- Wild Hunt İncelemesi

The Witcher 3 Sistem gereksinimleri

Yalnızca karakterleri ve hikayesi değil, görkemli evreni de The Witcher 3’ü değerli kılan etkenlerden. Böylesine gösterişli bir görsellik oyuncuların aklına tek bir soru getiriyor: “Bilgisayarım bu oyunu kaldırabilir mi?” Eğer mininmum sistem gereksinimlerine sahipseniz elbette kaldıracaktır. NVIDIA teknolojileriyle görsel açıdan daha da keyiflenen oyunun sistem gereksinimleri şu şekilde:

Minimum

Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD Phenom II X4 940 işlemci
NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 ekran kartı
6GB bellek40GB sabit disk alanı
Windows 7 (64-bit) / Windows 8 (64-bit) işletim sistemi

Önerilen

Intel Core i7 3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz işlemci
NVIDIA GeForce GTX 770 / AMD Radeon R9 290 ekran kartı
8GB bellek
40GB sabit disk alanı
Windows 7 / Windows 8 (64-bit) işletim sistemi

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here