Ana Sayfa Mobil Uygulamalar TikTok, Trump’a Dava Açtı – Amerika’da TikTok Yasaklandı!

TikTok, Trump’a Dava Açtı – Amerika’da TikTok Yasaklandı!

Trump geri adım atacak gibi durmuyor. Gelişmelere dair yeni bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

0

TikTok, 11 Ağustos 2020 Salı günü Trump yönetimine karşı federal bir dava açacak. Dava, ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkedeki kısa video paylaşım uygulamasını yasaklayan bir icra emrini kabul etmesinden sonra geldi.

Dava, TikTok’un Amerikan operasyonlarının dayandığı ABD Kaliforniya Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde açılıyor. Konuya yakın bir kişi, ABD medyası ve South China Morning Post tarafından bildirilen bu bilgileri ortaya çıkardı.

Bildirildiğine göre TikTok, Başkan’ın eylemlerinin “şirkete yanıt verme şansı vermediği için anayasaya aykırı olduğunu ve ABD hükümetinin emir için ulusal güvenlik gerekçesinin temelsiz olduğunu” iddia edecek.

İlginç bir şekilde, bir önceki rapora göre, Twitter ve TikTok ile olası bir birleşme hakkında görüşmeler yapıldı. Yine de, Twitter’ın TikTok’un ABD operasyonlarını satın almak için gerçekten bir anlaşma yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

Trump yakın zamanda TikTok ile alakalı bir talimat imzaladı. Son hamlelerin tümü, Kasım 2020 seçimlerinden hemen önce Çin’e karşı başlatılan bir kampanyayı artırmayı amaçlıyor. Bununla birlikte, milyonlarca Amerikalı TikTok kullanıcısının, özellikle de platformda kariyer inşa edenlerin üzülmesine neden olacak. Sıcak gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version