Ana SayfaTeknoloji HaberleriTıp dünyası bu hastalıklara çare bulamıyor!

Tıp dünyası bu hastalıklara çare bulamıyor!

-

Gelişen teknoloji ile beraber hastaneler ve sağlık sistemi de oldukça gelişmiş durumda, hastalıkların daha kolay bulunabilmesi ve daha çabuk tedavi edilmesi artık neredeyse sıradan bir iş gibi olmuş durumda, ancak dünyamızda bazı hastalıkların nedeni ve çaresi maalesef tıp dünyası tarafından bilinemiyor.

Günümüzde sürekli olarak gıdaların genlerinin bozulmasının yanı sıra kötü hava koşulları, kirli sular, gazlar, canlı sağlığına zararlı atıklar, bombalar vs gibi faktörlerden dolayı kirlenen doğa adeta zehir saçıyor, uzmanlara göre son 10 yılda doğanın aşırı derece kirlendiği hatta uzayda yaşam olmamasına rağmen uzayın dahi kirlendiği dünyanın kötüye doğru gittiği belirtiliyor.

Doğanın aşırı derece pislenmesi her ne kadar insanlara sıradan bir şey gibi gelse de uzmanlar doğanın aşırı derece kirlenmesinin, hormonlu gıdaların artmasının ki uzmanlara göre neredeyse yediğimiz tüm yiyecekler hormonlu, nükler santrallar vs gibi etkenlerden dolayı insan vücudunda çaresi bulunamayan hastalıklar gelişiyor.

Bizlerde sizleri bu hastalıklar hakkında bilgilendirmek adına bu haberimizi hazırladık, tüm insanların başına gelebilecek bu hastalıkların nedeni ve tedavisi şuan için bilinemiyor, gelişen tıp dünyası her yıl 1 milyar dolardan fazla para harcamasına rağmen hastalığın nedenini hala açıklayabilmiş değil.

Multiple Skleroz

Günümüzde son dönemde aşırı derecede artış yaşayan Multiple Skleroz kısa adıyla MS.

Tıp dünyasının her yıl 1 milyar dolardan fazla para harcadığı ancak buna rağmen nedenini bulamadığı sır gibi saklanan hastalık Multiple Skleroz, hastalar üzerinde ilk aşamada anlaşılmayan ve neredeyse son aşamaya vardığında belirtiler ile ortaya çıkan hastalık şuan tedavi açısından maalesef herhangi bir tedaviye sahip değil, bunun yanı sıra hastalığın ilerlemesini önleyen tedaviler mevcut ancak bu tedavilerin de zaman içerisinde hasta üzerinde daha kötü etkileri görülebiliyor.

Her ne kadar tıp dünyası hastalık hakkında olağanüstü bir araştırma yapsa da hastaların ölümcül olmaması adeta tıp dünyasını ve hastaları sevindiriyor.

Ölümcül ve bulaşıcı bir hastalık olmayan MS şuan için kesin bir tedavi yöntemi yok ancak hastalara hastalığın ilerlememesi için gerekli bazı iğneler ve haplar veriliyor, bu sayede hem hastalık ilerlemiyor hem merkezi sinir sisteminde başka hasarın oluşması önlenmiş oluyor.

Son olarak hastalık hakkında belirtmemizde fayda var hastalık merkezi sinir sisteminde sert plaklara yol açıyor ve beynin içerisinde sinirleri koruya miyelin kılıfına zarar veriyor, vücudumuzda bulunan bağışıklık sisteminin beynimizi zararlı bir etken gibi görüp saldırması üzerine miyelin kılıfının hasar görmesi hastaların sinyalleri yarım yarım göndermesine yol açıyor, bu sayede hastalık hastanın örneğin ayağında ise sinyaller tam olarak gönderilmediğinden dolayı tam olarak yürüyemiyor.

Günümüzde sıklıkla görülen Multiple Skleroz hastalığının belirtileri ise şöyle, eğer aşağıdaki belirtilerden bir veya daha fazlasını sıklıkla yaşıyorsanız acilen bir doktora görünmenizi öneririz.

 1. Ataksi: Kasların birbirleriyle ilişkisiz çalışması sonucu istemli hareketlerin düzensiz seyretmesi hali; vücut hareketlerinde düzensizlik,
 2. Babinski bulgusu: Ayak tabanı bir cisimle çizildiğinde baş parmakların yukarı doğru açılması,
 3. Bulanık ya da çift görme, nistagmus (gözbebeklerinin istemsiz hareketi),
 4. Klonus:Belirli bir kas veya kas grubunda birbiri arkasına meydana gelen istem dışı kasılma ve gevşeme hareketleri ile belirgin durum,
 5. Beceriksizlik,
 6. Dizartri: Konuşma bozukluğu,
 7. Duygu durumlarda kolayca değişebilme niteliği,
 8. Yorgunluk
 9. Elde sinirlerdeki harabiyet nedeniyle kasların işlev yapamama hali ile karakterize paralizi (felç) durumu,
 10. Hemiparezi: Vücudun tek tarafını tutan felç durumu,
 11. Hiperaktif derin tendon refleksleri (dizkapağı refleksi gibi..)
 12. Parestezi: His kaybı, uyuşma ve karıncalanma hissi,
 13. Sık idrara çıkma ve idrar kaçırma (inkontinans)
 14. Erkeklerde iktidarsızlık,
 15. İnkoordinasyon (koordinasyon bozukluğu)
 16. Monoparezi: Sadece bir kol veya bir bacağı tutan felç,
 17. Denge kusuru ve baş dönmesi.

Amyotrofik lateral skleroz

Multiple Skleroz yani MS ile beraber kardeş hastalık olarak anılan daha ilerlemişi olarak görülen ALS tam adıyla Amyotrofik lateral skleroz.

Hastalık genel olarak skleroz adından dolayı MS ile beraber anılıyor, ancak ALS hastalığında hasta olan kimse tamamen felç olma riski ile her an yaşamaktadır. Ayrıca hastalığın belirli bir ömrü vardır, hasta olan kimse üç ila 5 yıl arası yaşam sürdürebilmektedir.

Her ne kadar bu Allah’ın takdirine kalmış olsa da çoğu hasta üç ila beş yıl arası yaşam sürdürebilmektedir, hastalık genel olarak neden olduğu bilinmemekle birlikte motor nöron hastalığı olarak da anılmaktadır, merkezî sinir sistemindeomurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin (nöronlar) kaybından ileri gelen bir hastalıktır.

Hastalık maalesef tedavi edilememektedir, ancak hastalığın neden olduğuna örnek verilecek olursa uzmanlara göre tıpkı MS hastalığında olduğu gibi örnekler verilebilir, bir bitki olan ve 1950 1960 yılları arasında yemeklere katılan Cycas circinalis (Cycadaceae) bitkisinin etkisi olduğu ve bu bitkiyi yiyen insanlarda görülebileceği öngörülmektedir.

Tüm hastalara acil şifalar diler cepkolik.com ekibi olarak en kısa zamanda iyileşmelerini dileriz, her ne kadar tıp dünyası bu hastalıklara çare bulamasa da nedenini bilemese de Allah her zaman hastaların yanındadır demek elimizden gelen tek şey olacaktır.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here