Whatsapp
WhatsAppın sesli arama özelliği Tizen işletim sistemi ile buluştu

Son dönemde en fazla ön planda kalan WhatsApp, mesajlaşma programlarının arasında en fazla ilgi çeken niteliklere sahip olması ve bu özellikleri her geçen gün geliştirmesiyle adından söz ettiriyor. Kullanım bakımından da mobil telefonların çoğu tarafından desteklenen WhatsApp, yeni bir özelliği Tizen işletim sistemiyle çalışan Samsung akıllı telefon modellerinden 3 tanesine daha gelecek.

Tizen’de de Sesli Arama Yapılabilecek

Samsung Z1
Samsung Z1, sesli arama özelliği ile tanıştı

Tizen işletim sistemini içeren Samsung markalı akıllı telefonlardan bir tanesi olan Z1, farklı bir anlayış ve özelliklerle kullanıcıların kullandığı modellerden olup, bu kulvarda hizmet vermeye devam edecek. Z1 kullanıcılarının WhatsApp uygulamasının telefonlarında yer edinmesinin başladığı zamanlardan bu yana, diğer işletim sistemlerine göre geç kalınsa da, sesli aram özelliği ile karşılaşılması durumuyla kullanıcılara sunuluyor. Böylelikle Tizen işletim sistemli Z1’i de sesli arama yapabilecek bir noktada yer edinmesi sağlanabiliyor.

Tizen’e de WhatsApp’ın sesli arama özelliğinin gelmesinden sonra; Android ve iOS işletim sistemlerinden sonra gelen 3üçücü akıllı telefon sistemi olarak kendini gösteriyor. Blackberry ve Windows Phone içeren akıllı telefonlara henüz gelmeyen bu önemli özellik de beklenirken; bu aşamada ilerleyen safhalarda ön plana çıkarak; her telefon kullanıcısına ulaşmayı planladıklarını gösteriyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here