Ana Sayfa Otomobil Tokyo Auto Show 'dan 'geleceğin' arabaları

Tokyo Auto Show ‘dan ‘geleceğin’ arabaları

-

Tokyo Auto Show’dan “geleceğin” Arabaları!

Fuarda sergilenen araçların tamamı gelecekten gelmiş gibi, dizaynlarının yanında ekonomik yakıtlara sahip olmaları da  araçlara bakış açımızın değişmesine sebep oluyor.

Araba üreticilerin Tokyo Auto Show’da geleceğe dair hayal ve düşünceleri ile belirledikleri araba tasarımlarını insanların beğenisine sundular. İki yılda bir yapılmakta olan Tokyo Auto Show etkinliğinde sergilenen Konsept arabalar görenlerin hayranlığını kazandı.

Dünyada adından söz ettirmiş olan araba üreticileri, Tokyo Auto Show’da geleceğe dair hayal ettikleri araba tasarımlarını konsept olarak tasarlayıp insanların beğenisine sundu. Tokyo Auto Show etkinliği 2 yılda bir yapılmakta.Bu seneki konsept arabalar ise  görenlerin gözlerini kamaştırıyor.
Sizler için bu göz alıcı güzelliğe ve teknolojiye sahip konsebt arabaları derledik.Her ne kadar Tokyo Auto show fuarına gidemedik diye üzülüyorsanız, fazla üzülmeyin.Beğenip beğenmemek size kalmış lakin yakın bir zamana kadar yollarda hepsini göremeyebiliriz.Şimdiden hatırlatalım istedik, zira bazı arabalar hayallerde olduğu gibi kalacak görünüyor.
Şimdi sizlere Tokyo Auto Show fuarında dikkat çeken arabalar hakkında kısa bilgi verelim ;

1.Mitsubishi EMIRAI xDAS Mitsubishi EMIRAI xDAS, Mitsubishi EMIRAI xDAS adını verdiği Batmobile benzeyen arabası ile çok beklenenler arasında yerini aldı.

 

 

Mitsubishi eX Mitsubishi2. Mitsubishi eX, Mitsubishi’nin bir diğer konsepti eX elektrikli bir SUV araç. Üretici arabanın tek şarj ile 400 kilometre gidebileceğini söylüyor.

 

 

Nissan Teatro for Dayz3. Nissan Teatro for Dayz, Nissan’nın bu arabası aslında dev bir akıllı telefona benziyor. Arabanın iç kısmı içeride bulunanların sürekli çevrimiçi olabiliceği rengarenk LED ekranlarla donatılmış.

 

 

Toyota FCV Plus4. Toyota FCV Plus, Toyota FCV Plus tamamen gelecek nesil hidrojen yakıt kullanıyor. Kablosuz şarj özelliği düşünülmüş olan araba yanındaki arabalar ile enerjisini de paylaşabilecek.

 

Honda Wander Walker

5. Honda Wander Stand, Honda bir kaç kişisel modelini gösterdi. En dikkat çekenisi ise küçük bir araba olan Wander Stand. Garip görünüşlü araba seyir halindeyken kullanıcı ayakta durabilecek şekilde tasarlanmış.

 

 

Honda Wander Walker6.Honda Wander Walker,Honda tablet benzeri bir ekrana sahip olacak ve kullanıcıya görüntülü navigasyon hizmeti sunacak.

 

 

Suziki Air TriserSuziki Air Triser 17. Suziki Air Triser, Suziki’nin konseptlerinden biri olan Air Triser isteğe göre özel bir salona dönüşebiliyor. Aracın koltukları araç park halindeyken isteğe göre şekillendirilebiliyor.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Samsung Galaxy F41 için Yeni Bir Video Yayınlandı

Samsung'un F serisi adı verilen yeni bir akıllı telefon serisine geçiş yapacağı biliniyor. Marka bu serinin ilk modelini Samsung Galaxy F41 olarak...

Huawei Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

Huawei Mate 40 Pro, her sıkıntıya ve her engele karşı satışa çıkacak gibi duruyor. İlk iddiaya göre bu modelin Kirin işlemcisi son...

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...