Ana Sayfa Otomobil Tokyo Auto Show 'dan 'geleceğin' arabaları

Tokyo Auto Show ‘dan ‘geleceğin’ arabaları

-

Tokyo Auto Show’dan “geleceğin” Arabaları!

Fuarda sergilenen araçların tamamı gelecekten gelmiş gibi, dizaynlarının yanında ekonomik yakıtlara sahip olmaları da  araçlara bakış açımızın değişmesine sebep oluyor.

Araba üreticilerin Tokyo Auto Show’da geleceğe dair hayal ve düşünceleri ile belirledikleri araba tasarımlarını insanların beğenisine sundular. İki yılda bir yapılmakta olan Tokyo Auto Show etkinliğinde sergilenen Konsept arabalar görenlerin hayranlığını kazandı.

Dünyada adından söz ettirmiş olan araba üreticileri, Tokyo Auto Show’da geleceğe dair hayal ettikleri araba tasarımlarını konsept olarak tasarlayıp insanların beğenisine sundu. Tokyo Auto Show etkinliği 2 yılda bir yapılmakta.Bu seneki konsept arabalar ise  görenlerin gözlerini kamaştırıyor.
Sizler için bu göz alıcı güzelliğe ve teknolojiye sahip konsebt arabaları derledik.Her ne kadar Tokyo Auto show fuarına gidemedik diye üzülüyorsanız, fazla üzülmeyin.Beğenip beğenmemek size kalmış lakin yakın bir zamana kadar yollarda hepsini göremeyebiliriz.Şimdiden hatırlatalım istedik, zira bazı arabalar hayallerde olduğu gibi kalacak görünüyor.
Şimdi sizlere Tokyo Auto Show fuarında dikkat çeken arabalar hakkında kısa bilgi verelim ;

1.Mitsubishi EMIRAI xDAS Mitsubishi EMIRAI xDAS, Mitsubishi EMIRAI xDAS adını verdiği Batmobile benzeyen arabası ile çok beklenenler arasında yerini aldı.

 

 

Mitsubishi eX Mitsubishi2. Mitsubishi eX, Mitsubishi’nin bir diğer konsepti eX elektrikli bir SUV araç. Üretici arabanın tek şarj ile 400 kilometre gidebileceğini söylüyor.

 

 

Nissan Teatro for Dayz3. Nissan Teatro for Dayz, Nissan’nın bu arabası aslında dev bir akıllı telefona benziyor. Arabanın iç kısmı içeride bulunanların sürekli çevrimiçi olabiliceği rengarenk LED ekranlarla donatılmış.

 

 

Toyota FCV Plus4. Toyota FCV Plus, Toyota FCV Plus tamamen gelecek nesil hidrojen yakıt kullanıyor. Kablosuz şarj özelliği düşünülmüş olan araba yanındaki arabalar ile enerjisini de paylaşabilecek.

 

Honda Wander Walker

5. Honda Wander Stand, Honda bir kaç kişisel modelini gösterdi. En dikkat çekenisi ise küçük bir araba olan Wander Stand. Garip görünüşlü araba seyir halindeyken kullanıcı ayakta durabilecek şekilde tasarlanmış.

 

 

Honda Wander Walker6.Honda Wander Walker,Honda tablet benzeri bir ekrana sahip olacak ve kullanıcıya görüntülü navigasyon hizmeti sunacak.

 

 

Suziki Air TriserSuziki Air Triser 17. Suziki Air Triser, Suziki’nin konseptlerinden biri olan Air Triser isteğe göre özel bir salona dönüşebiliyor. Aracın koltukları araç park halindeyken isteğe göre şekillendirilebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

OPPO’nun Yeni Akıllı Saati Muhteşem!

OPPO'nun yakında piyasaya sürülmesi beklenen ilk akıllı saati üzerinde çalıştığına dair hiçbir haber yoktu. Şubat ayında, kare yüzlü saate ve muhteşem OLED...

Honor View 30, Avrupa’da HMS Hizmetleriyle Satışa Sunulacak

Huawei'nin 24 Şubat'ta şirketin Huawei Mobil Hizmetini resmi olarak tanıtması için çevrimiçi bir etkinlik düzenlemesi bekleniyor. Şirketin ayrıca Avrupa pazarı için Honor...

Samsung’a QLED Davası! QLED Teknolojisi Çalıntı Mı?

Samsung, Quantum dot ekran teknolojisinin kullanımı ile ilgili yeni bir dava ile karşı karşıya. İngiliz nanoteknoloji şirketi Nanoco tarafından açılan dava, Samsung...

Honor 9X’e Yeni Renk Seçeneği!

Honor 9X geçen yıl duyurulduğunda, Midnight Black ve Sapphire Blue renk seçeneği ile sunuldu. Şimdi ise telefona Magic...

Samsung Galaxy S20 Serisinin 32 Milyon Satması Bekleniyor!

Samsung kısa süre önce Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra dahil en yeni Galaxy S serisi amiral gemisi akıllı telefonlarını tanıttı....