Ana SayfaTeknoloji HaberleriTSK Envanterine Ejder Yalçın 4x4'ler Eklendi!

TSK Envanterine Ejder Yalçın 4×4’ler Eklendi!

-

Son günlerde malesef üzücü terör olayları ülkemizde yaşanmakta ve pek çok şehit haberleri gelmektedir. Umarız ki bu olaylar bugünden itibaren biter ancak TSK envanterine Ejder Yalçın 4×4 kattı ve bu araç mayına ve rokete karşı tam dayanıklı olmakla birlikte 50 tane Ejder Yalçın 4×4 artık yollarda olacak

Bildiğiniz gibi birkaç aydır malesef PKK terör örgütü ülkemizde tekrar faliyetlerine başlamıştır. Her ne kadar kınamalar yapılsada, partiler durdurun desede örgüt hala saldırmaya devam ediyor. Halk olarak tek dileğimiz bu olayların artık bitmesidir ve o gün umarız ki bugün olur. Bu olayların yaşanması TSK’yıda etkilemiyor değil sonuçta mesaj yağmuruna tutulması, küfürlere maruz kalmasını hergün haberlerde görmekteyiz. Bunun için TSK envanterini güçlendirme kararı aldı ve Ejder Yalçın 4×4 ddikleri rokete ve mayına dayanıklı bu araçlardan tam 50 tane alarak kullanıma başladı.

Bilenler hatırlar TSK bu araçları aslında 2013 yılında tanıtmıştı. Ancak bildiğiniz gibi o zamanlar barış süreci yapılmış ve üzücü haberler artık gelmemekteydi. Bu yüzden TSK sanırız ki envanterini güçlendirme gereği duymadı fakat şimdi PKK örgütü tekrar kanlı eylemlerine başlayınca TSK mecburen envanterini güçlendirme kararı aldı.

TSK Ejder Yalçın 4x4 Aldı!

Ejder Yalçın 4×4 Türk mühendisleri tarafından yapılmış bir araçtır ve bu bize mutluluk veriyor diyebiliriz. Emniyet Genel Müdürlüğüde bu araçlardan tam 11 tane alarak envanterine ekledi. Bu alınan araçlar tamamen doğu bölgelerindeki şehirlerde kullanılmaktadır. Bizce çok iyi bir çalışma olmuş diyebiliriz. Çünkü şöyle bir durum var PKK bildiğiniz gibi mayınlı saldırılar yapmakta ve bu saldırıların önüne zırhlı araçlarla geçilebilmektedir. Örnek olarak büyük ülkelerin teknolojik araçları bizde olsa şuanda mayın saldırılarında verdiğimiz şehitlerin hiçbirini vermezdik ve umarız ki TSK başta olmak üzere EGM’de bu tip araçlarda pek çok sipariş ederek envanterini terör saldırılarına karşı güçlendirir.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here