TSMC

Apple‘ın önümüzdeki aylarda tanıtacağı yeni model iPad ve iPhone için 64 bitlik A9 yonga seti teknolojisini kimin üreteceği  merak konusu olurken Apple’ın TSMC ya da Samsung ile çalışacağı kesin. Daha önce yapılan haberlerin bir çoğunda, TSMC ile büyük oradan anlaştığı yazılırken, Samsung’un 14nm fabrikasyon konusunda başarısı Apple‘ın kafasını karıştırmış durumda.

Ürettiği ve piyasaya sunduğu modellerin haricinde geliştirmiş olduğu mimarilerle Apple’ın bir çok alanda tercih ettiği Samsung, TSMC’nin gerisinde kalacak gibi gözüküyor. Üretim verimlili bakımından TSMC’nin çıkardığı başarılı işler Apple’ın tercihinin TSMC’den yana olacağını ve işin neredeyse %70’lik bir kısmı için anlaşılacağı söylentiler arasında.

TSMC’mi yoksa Samsung mu?

İşin büyük bir bölümünün TSMC‘ye verileceği konuşuluyor olsada, geri kalan kısmı Samsung üstlenecek ve 64 bitlik A9 mimarisini Apple’ın hizmetine sunacak. Yıl sonuna doğru 16nm FinFET+ teknolojisine geçiş yapılacağı bilinen TSMC’nin yonga seti üretiminde başı çekeceği konuşulsa da, Samsung’la A9 yonga setinden nasibini alacağı ve üretimi sağlayacağı da kesin bilgiler arasında.

Motorola Apple’dan Hızlı Davrandı!

Yonga


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.