Ana SayfaOyunTürk Yapımı Oyunlar Play Store'da Başarı Sergiliyor!

Türk Yapımı Oyunlar Play Store’da Başarı Sergiliyor!

Türk yapımı mobil oyunlar fazlasıyla başarı kaydediyor. Üstelik çoğu dünya ortalamasınin üstünde bir puana sahip.

-

Türk oyun yapımcıları tarafından geliştirilen mobil oyunlar, Google Play Store’da dünya ortalamasının üzerinde beğeni aldı, Anadolu Ajansı (AA), bir oyun ve e-spor ajansı olan Gaming in Turkey tarafından hazırlanan “Türkiye Video Oyun Sektörü 2020 Raporu” na atıfta bulundu.

Rapora göre, Türk oyunları 5 üzerinden 3,94 puan aldı. Dünya ortalaması 3,76 olarak belirtiliyor. Rapor, Google Play Store’da yaklaşık 2.700 Türk oyun geliştiricisinin temsil edildiğini ve toplu olarak Android cihazlarda oynanabilen 8.000’den fazla oyun olduğunu gösterdi.

Mağazada bulunan Türkler tarafından geliştirilen en popüler oyunlar arasında Basketball Arena, Bus Simulator, arcade futbol oyunu Head Ball 2, birinci şahıs nişancı Zula Mobile ve beğenilen, yenilikçi oyunlar Recontact Istanbul ve Recontact London yer alıyor.

Gaming in Turkey’nin kurucusu Ozan Aydemir AA’ya verdiği demeçte, Türk geliştiricilerin mobil oyuncuların talep ve beklentilerini derinlemesine analiz ettiğini söyledi.

Play Store'da

Türk oyunlarının başarısı hakkında “Geliştiricilerimiz titizlikle çalışıyor ve oyuncuların beklentilerini ve taleplerini buna göre analiz ediyorlar” diyen Türk oyunlarının başarısı, Türkiye’nin coğrafi konumu ve kültür zenginliğinin ülkeden geliştiricilerin çeşitliliğe hitap eden oyunlar yaratmasına olanak tanıdığını da sözlerine ekledi.

Aydemir, koronavirüs salgını sırasında küresel oyun sektörünün% 9,3 büyüyerek dünya genelinde 159 milyar dolara (1,29 trilyon TL) ulaştığını ve büyümenin Türkiye’de de hissedildiğinin altını çizdi. Türkiye’deki oyuncu sayısı 32 milyondan 36 milyona, toplam gelir 830 milyon dolardan 880 milyon dolara çıktı” dedi.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here