bankaların online hizmetleri

Türkiye de mobil internet kullanımı bütün dünya da olduğu gibi bizde de normal internete göre oranı gün geçtikçe hızla artmaktadır. Dijitalleşen dünya da akıllı cep telefonlarının sayısı milyarları aşmış durumdadır. Türkiye de ise her yıl 1 milyonu aşkın akıllı cep telefonu satışı yapılmakta ve 10 milyonu aşkın kişi de akıllı cep telefonu olduğu varsayılmaktadır. Bu açıdan bakıldığında mobil internet kullanımı her geçen gün artmaktadır ancak gerçek potansiyelinden de uzak olduğu aşikârdır. Özellikle internet ile büyüyen gençlerin, yaşları ilerledikçe mobil internet kullanımının artması öngörülmektedir.

Türkiye de Mobil Bankacılık Ne Durumdadır?

Akıllı cep telefonlarımızdan ya da tabletlerimizden birçok işlemi oturduğumuz yerden, sadece internete bağlanarak yapmamız mümkündür. Masaüstü bilgisayarınızda internette ne yapabiliyorsanız mobil internet sitelerinden de mobil araçlardan da aynı işlemleri pekâlâ yapmanız mümkündür. Özellikle de bankacılık işlemleri gibi işlemleri kolayca yapabilir, mobil telefonlarınızdan birkaç dakika bile almadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’de devlete ait internet sitelerinin dahi mobil internet siteleri ve mobil uyumlu işletim sistemli otomasyon sistemleri vardır. Bu nedenle kuruluşlar şuan Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri ile hizmet kalitesinde yarışmakla beraber kullanıcıların kullanım oranları da bu hizmet kalitesiyle artış göstermektedir. Özellikle de büyük bankaların CEO’larından ve operatörlerin genel müdürlerinden duyduğumuz üzere Türkiye’nin dünya da bu konuda önde gelen ülkelerden teki olduğudur.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.