Ana SayfaTeknoloji HaberleriTürkiye'de Yapılan Diziler ve Filmler Dünyaya Açılıyor!

Türkiye’de Yapılan Diziler ve Filmler Dünyaya Açılıyor!

Türkiye'de üretilen film ve dizilerin yurt dışına ihraç edilmesiyle sinema ve dizi sektöründe başarımız pekişti. Yeni hedef animeler!

-

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’de üretilen film ve dizilerin yurt dışına ihraç edilmesiyle Türkiye’nin sinema ve dizi sektöründeki başarısının bir atılım yaşadığını ve önemli bir gelir kaynağı yarattığını söyledi. Ülkenin animasyon sektöründe de büyük atılımlar yaptığını ve bu alanın desteklenmeye devam edeceğini kaydetti.

Varank’ın sözleri, TRT Çocuk’ta yayınlanan “Rafadan Tayfa” adlı animasyon dizisinin prodüksiyonunun yapıldığı ISF Stüdyoları’na yaptığı ziyaretin ardından geldi.

Çizgi film dizisinin yapımcısı ve yönetmeni İsmail Fidan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette bakana çocukları eşlik etti.

Animasyon sektörünün önemine işaret eden Varank, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin sektördeki yeteneklerini her geçen gün artırdığını söyledi. “Rafadan Tayfa” bir dünya markası haline geldi ve tüm dünyada izleniyor ”dedi.

Diziler ve Filmler ic

ISF Studios’un bakanlık tarafından tescilli bir tasarım merkezi olduğunu belirten Varank, ziyaret sırasında önümüzdeki dönemde ilişkileri sürdürmenin yollarını tartıştıklarını söyledi. 3,5 milyon izleyici ile yabancı rakiplerini geride bırakan Rafadan Tayfa Göbeklitepe, Türkiye’nin en çok izlenen animasyon filmi oldu.

Stüdyonun yakın gelecekte uzay üzerine yeni bir animasyon filmi çekmeyi hedeflediğini söyleyen Varank, Türkiye gişe rekorunu kırmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

En sevilen televizyon çizgi filmi Rafadan Tayfa’dan uyarlanan ikinci film “Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe”, Ocak ayında animasyon türünde erken gişe rekoru kırarak en çok izlenen Türk animasyonu oldu. Sinemalarda üçüncü haftasında 2,2 milyon izleyici.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here