Avrupa birliği Komisyonu tarafından 14.5 Milyar Dolar yüksek cezaya çarptırılan Apple’a Türkiye’den davet geldi.

Ekonomi sorumlu başbakan yardımcısı olan Mehmet Şimşek tarafınca twitter üzerinden bir mesaj yayınlandı. Mesajda Apple’a gönderme yapıldı. Sosyal medya üzerinden yapılan bu olay, Apple‘a son zamanlarda yaşadığı olayların üzerine Şimşek yaptığı açıklama ile Apple’a mesaj gönderdi hemde Türkiye’de vergi konusunda çok iyi teklifler sunacağını bildirdi.

Türkiye’ye Gecek Mi?

Bu davet üzerine sosyal medya üzerinden gönderilmiş olsa bile Mehmet Şimşek önemli bir kişinin gönderdiği davet resmi bir mesaj olarak görülüyor. Apple bu davete nasıl bir yanıt verecek şuan için pek bir bilgi yok açıkçası. Ancak Mehmet Şimşek gönderdiği mesajda şirketin Türkiye’ye giriş yapması ile bir çok düzenlemeye gerek kalmadın işletini oldukça basit bir şekilde uygulayacağını ifade etmiş oldu.

Çok Beğenildi

Mehmet Şimşek gönderdiği davet ile çok kısa sürede Twitter halkının ilgisini çekti. Kullanıcılar mesajı oldukça fazla favladı ve rt yaptı.

Apple’a özel düzenlemeler yapılabilir

Şuanda Türkiye’de vergi konusunda Apple’a özel bir durum söz konusu değil. Ancak kurallar esneyebilir. Apple’a özel bir kaç imkan sunulabilir. Buda Apple’ın işlerini oldukça kolaylaştıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here