Ana SayfaTeknoloji HaberleriTürksat 4B Uydu Fırlatması Canlı İzle

Türksat 4B Uydu Fırlatması Canlı İzle

-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin yaptığı açıklamasında 7. uydumuz olan Türksat 4B’nin 16 ekim cuma 23:40’da yapılacağını açıkladı

Söz konusu uydu daha önce uydularımızın gönderilmesinde de kullandığımız Baykonur Fırlatma Üssü’nden yapılacağı söylendi, “Fırlatmadan sonra yörüngeye yerleştirme ve yörünge testlerinin tamamlanmasının ardından aralık ayında devreye alacağımız Türksat 4B uydusu, internet erişim alanını artırmak ve daha hızlı bir hale getirmek için kullanılacak” ifadesine yer verildi.

4B haberleşme uydusunun, Baykonur’dan fırlatılmasının ardından, 50 derece doğu yörüngesinde görev yapacağını açıkladı. Türkiye’nin 50 derece yörüngesinde bulunacak ilk uydusu 4B olacağını belirten Bilgin, uydunun Avrupa, Asya, Afrika, Ortadoğu ile Türk Cumhuriyetlerini kapsayacağını söyledi.

Ka band sayesinde internet erişim hızınıda artırarak maliyetleride düşüreceğini açıklayan bilgin uydunun testler sonrası kasım ayında kullanılmaya başlayacağını kaydederken beklenen internet hızı 3 Gbps olarak belirlendi. Eğer belirtilen hıza ulaşılırsa şuan kullandığımızın 3 katı bir hz elde edilmiş olacaktır.

Ayrıca televizyonlar içinde kullanılacak olan yeni uydu kanal geçişlerinde etkili bir role sahip olacağını kaydederken 750 Mhz bant ile daha kaliteli görüntülerde yayın seçeneği sunulacağını aktardı, “Türksat 3A, Türksat 4A haberleşme uyduları üzerinde veri haberleşmesi ve canlı yayın geçişleri için ayrılan kapasitenin Türksat 4B uydusuna aktarılarak, 42 derece doğu yörüngesinde televizyon yayıncılığı için kapasite artışı sağlanacak ve daha fazla TV kanalına hizmet verilebilecek” sözlerini kaydetti.

Türksat 4B aslında geçtiğimiz yıl gönderilecekti ancak fırlatma roketlerinde yaşanan bir arızadan dolayı tarih ertlenmişti.

Türksat 4B Uydu fırlatmasını Canlı izle

Yayın 23:40’da yapılacaktır.

Göktürk 2 fırlatma videosu

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here