Twitch
Twitch, siber saldırı sonrasında bir takım önlemler aldı

Amazon’un bünyesinde faaliyetlerini sergileyen ve oyun videolarını içermesinin yanı sıra canlı yayınlar da yaparak, oyun tutkunlarının yoğun bir biçimde rağbet ettiği sitelerden olan Twitch, yakın saldırıda bir siber saldırıya karşılaşmış ve kullanıcı profillerinin ele geçirilmesiyle sil baştan bir sistem geliştirmeye başlamıştı. Geliştirdiği sistemin yanında bir dizi güvenlik önlemlerini de ortaya çıkması gündeme oturan bir diğer faktör oldu.

Twitch, Siber Saldırılara Karşı Önlemini Aldı

Twitch’de yer alan kullanıcı hesaplarının ele geçirildiği iddiasıyla ortaya konulan bir çalışma sonrasında Twitch, güvenlik aşamasında daha aktif bir hale geldi. Resmi blog sayfasından yapılan açıklamada gerekli önlemlerin alındığını ve kullanıcıların gereken şekilde hizmet almaya devam edecekleri bilgisi verildi. Kullanıcıların eski şifrelerinin iptal edildiği bilgisi verilirken, bu kapsamda yeni bir profil doğrulama sistemiyle beraber, yeni şifreleri ile daha güvenli bir platforma sahip olacakları bilgisine ulaşıldı.

Kullanıcıların siteye bağlanabilmesini yenide sağlamak için şifreleme sisteminde farklı bir girişimde bulunulması gereksinimde bulunulduğunu da açıklayan Twitch yöneticileri, aynı zamanda başka platformlarda da eski şifrelerinde de değişiklik yapmalarını belirten açıklamalarda bulundu.

2014 yılında Amazon tarafından satın alınarak, hizmet alanını daha geniş bir alanda kullanıcılara sunan Twitch, bu noktada farklı bir yol izleyerek, değişik bir biçimde kendisini gösterecek biçimde yapılacak faaliyetlerin daha emniyetli bir hal aldığını belirtti.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.